Női NB I: a Puskás Akadémia feljutott az élvonalba

H. D.H. D.
Vágólapra másolva!
2021.06.06. 19:35
null
A Puskás Akadémia története során először feljutott az élvonalbeli bajnokságba (Fotó: pfla.hu, archív)
A Puskás Akadémia 1–1-es döntetlent játszott a Szent Mihállyal a női labdarúgó NB I osztályozójának visszavágóján, és 3–2-es összesítéssel – története során először – feljutott az első osztályú bajnokságba.

 

Az első mérkőzést hazai pályán 2–1-re nyerte meg a Puskás Akadémia, amely a visszavágón 1–1-es döntetlent játszott az élvonalt a hetedik helyen záró Szent Mihállyal.

A párharcot így 3–2-es összesítéssel megnyerte a felcsúti együttes, amely a 2021–2022-es idényben története során először szerepelhet az élvonalbeli bajnokságban.

A Szent Mihály mellett az NB I utolsó helyén végző Kelen búcsúzik az élvonaltól, helyükre a Soroksár és a Puskás Akadémia érkezik.

NŐI NB I
OSZTÁLYOZÓ, VISSZAVÁGÓ
Szent Mihály–Puskás Akadémia 1–1
A párharc győztese: a Puskás Akadémia, 3–2-es összesítéssel

Legfrissebb hírek

A Győr Csongvaiékat is kaphatja, ha továbbjut, a Paksra ukrán, a Puskásra görög vagy izraeli ellenfél várhat

Európa-konferencialiga
7 órája

Debrecenben a spanyol, Újpesten a portugál vonal erősödött – körkép

Labdarúgó NB I
12 órája

Tóth Balázs: Jó úton vagyunk, ezen kell tovább haladnunk

Labdarúgó NB I
Tegnap, 12:15

Megvenni nem sikerült, de kölcsönkapni igen: a hátvéd visszatért a Szparihoz

Labdarúgó NB I
2025.07.19. 11:35

Nagyot szólt a női ágyú – Moncz Attila publicisztikája

Angol labdarúgás
2025.07.18. 23:02

Kl: megvan, mikor rendezik a Paks, az ETO és a Puskás Akadémia selejtezőit

Európa-konferencialiga
2025.07.18. 21:27

Németh András: Duzzadok az önbizalomtól

Labdarúgó NB I
2025.07.17. 08:30

Girelli a hajrában négy közé fejelte az olaszokat a női labdarúgó Európa-bajnokságon

Minden más foci
2025.07.16. 23:09
Ezek is érdekelhetik