Felkészülés: Ádám Martin hat gólt szerzett Bognár György volt csapata ellen

2021.01.13. 14:01
Ádám Martin pazar formában játszott a Budaörs ellen (Fotó: Tumbász Hédi, archív)
Az NB I-re készülő Paksi FC szerdán 8–0-ra legyőzte a másodosztályú Budaörsöt Telkiben, majd 4–3-ra kikapott a Nyíregyháza Spartacustól. A Kisvárda idei első mérkőzésén két góllal nyert a Kazincbarcika ellen, a Zalaegerszeg nem bírt a Siófokkal.

A Tolna megyeieknél Ádám Martin az első félidőben négyszer volt eredményes, majd a második játékrészben még két gólt szerzett. Bognár István kétszer talált be.

Bognár György vezetőedző volt csapata ellen irányította a Paksot, hiszen az 59 esztendős tréner 2017 és 2020 között a Budaörs mestere volt, onnan került Paksra.

A Kisvárda Claudiu Bumba büntetőjével hamar előnybe került az NB II-es Kazincbarcika otthonában idei első felkészülési meccsén. Nem sokkal később a román játékos szöglete után Janisz Karabelov volt eredményes.

A Kisvárda szakvezetője, Supka Attila olyan szemmel is nézhette csapata szerdai, kazincbarcikai edzőmeccsét, hogy ez volt az első fellépése a holt szezonban, de olyannal is, hogy a Mezőkövesd Zsóry elleni január 23-i bajnoki folytatásig az utolsó előtti is egyben. A sérülések miatt több játékosát is nélkülöző szabolcsiak a meccs elején a combjához kapó Niko Datkovicot is elvesztették, de még az is belefért, hogy a Sassá révén tizenegyest is hibáztak. A Kisvárda legközelebb szombaton az ukrán élvonalbeli FC Minaj ellen lép pályára.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
PAKSI FC–BUDAÖRSI SC 8–0 (4–0)
Telki,
zárt kapuk mögött
PAKS: Rácz G. (Hegedüs L.) – Osváth (Görög G.), Böde, Szabó J., Forgács D. – Papp (Ribár M.), Bognár, Bertus – Haraszti, Ádám M., Szendrei Á. (Gyurkits)
BUDAÖRS: Kovács P. – Molnár T., Puskás, Gyurácz, Marques – Petneházi, Molnár Cs. – Petro, Pető, Horváth – Csiki. Csere: Szabó B. (kapus), Jász, Gula, Menyhárt, Lefler, Váradi, Végh, Zsidai
G: Ádám M. 6, Bognár I. 2

PAKSI FC–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 3–4 (2–1)
Telki,
PAKS: Holczer (Hegedüs L.) – Kulcsár D. (Görög), Lorentz, Gévay, Lenzsér, Debreceni Á. (Ribár M.) – Szabó B., Szakály, Bognár D. – Sajbán Máté, Hahn
NYÍREGYHÁZA, 1. félidő: Fejér – Szvedjuk, Szokol, Fodor F., Jánvári – Galambos, Farkas A. – Márkus, Paku, Gresó – Hamed (Tangel). 2. félidő: Fadgyas – Trencsényi, Végső, Papucsek, Papp – Szabó, Starosta – Györgyi, Kovács, Tangel – Pataki
G: Szakály D., Hahn, Lenzsér, ill. Hamed, Papp, Tangel, Györgyi

A PAKSI FCFELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete:január 4.
Edzőtábor:január 11–16., Telki
Január 9.:Pécsi MFC(NB II)–Paksi FC 1–3 (Haraszti, Nagy R., Hahn)
Január 9.: Szentlőrinc(NB II)–Paksi FC 0–2 (Szendrei, Ádám)
Január 13., Telki:Paksi FC–Budaörs (NB II) 8–0 (Ádám 6, Bognár I. 2)
Január 13., Telki: Paksi FC–Nyíregyháza Spartacus FC (NB II) 3–4 (Szakály D., Hahn, Lenzsér)
Január 16., Telki:Vasas FC(NB II)–Paksi FC

KAZINCBARCIKAI SC–KISVÁRDA MASTER GOOD 0–2 (0–2)
Kazincbarcika,
zárt kapuk mögött. V: Rúsz
KAZINCBARCIKA: Horváth L. (Szemerédi) – Majzik (Gubacsi), Dávid Z., Fótyik (Iszák), Farkas A. (Oltean) – Kovács M. (A. Kovác), Németh T. (Farkas N.) – Toma, Tóth L. (Bereczki), Borbély B. (Tóth B.) – Tóth-Gábor (Kelemen M.)
KISVÁRDA: Dombó (Minca, Odincov) – Melnik (Atamasz), Datkovic (Ötvös B.), Ene, Leoni (Hej) – Karabelov, Szimovics (Szőr) – Navrátil (Kovácsréti), Bumba (Zlicsics), Sassá (Jelena) – Camaj (Horváth Z.)
G: Bumba (11-esből), Karabelov

A KISVÁRDA FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Edzőtábort nem terveznek.
Felkészülési mérkőzések
Január 13.:Kazincbarcika SC(NB II)–Kisvárda 0–2 (Bumba, Karabelov)
Január 16., 11.00:Kisvárda–FK Minaj(ukrán I.)
Január 16., 13.00:Kisvárda–FK Minaj(ukrán I.)

ZTE FC–BFC SIÓFOK 0–0
Zalaegerszeg
ZTE FC, 1. félidő:
Demjén – Bobál (Kálnoki-Kis), Szépe, Lesjak – Tanaszin, Tajti, Favorov, Bedi – Babati, Koszta, Szánthó. 2. félidő: Gyurján M. – Németh E., Kálnoki-Kis, Sebestyén – Semedo, Szankovics, Kovács G., Gergényi – Kun, Papp, Molnár K.

A ZALAEGERSZEGI TE FC FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete
: január 2.
Január 9.: Kaposvári Rákóczi FC (NB II)–Zalaegerszegi TE FC 1–3 (Balog A., ill. Babati, Szánthó, Kun)
Január 13.: Zalaegerszegi TE FC–BFC Siófok (NB II) 0–0
Január 16., 13.00: Gyirmót FC Győr (NB II)–Zalaegerszegi TE FC