• Ifjabb Szergej Kuznyecov, a Ferencváros korábbi labdarúgója nemrég még a Szpartak Moszkva futballcsapatának szakmai stábjában dolgozott, sőt egy meccsen megbízott edzőként irányította is a gárdát. Azóta azonban búcsúzott a klubtól, sőt immár Oroszországtól is elköszönt, és a tervei szerint Budapesten él tovább. Az öt nyelven – a magyar mellett oroszul, angolul, ukránul és szerbül –, beszélő szakember lapunknak azt is elárulta, mi a fő különbség a magyar és az orosz ifjú futballisták között.• Ifjabb Szergej Kuznyecov, a Ferencváros korábbi labdarúgója nemrég még a Szpartak Moszkva futballcsapatának szakmai stábjában dolgozott, sőt egy meccsen megbízott edzőként irányította is a gárdát. Azóta azonban búcsúzott a klubtól, sőt immár Oroszországtól is elköszönt, és a tervei szerint Budapesten él tovább. Az öt nyelven – a magyar mellett oroszul, angolul, ukránul és szerbül –, beszélő szakember lapunknak azt is elárulta, mi a fő különbség a magyar és az orosz ifjú futballisták között.
• A brit olimpiai bajnok úszó, Adam Peaty a Nemzetközi Úszóliga (ISL) budapesti viadala után lelkesen mesélt arról, hogy szerinte ez a legjobb sorozat, amelyen valaha elindult. Úgy véli, kell még két-három év, hogy az ISL megerősödjön, ám az úszósportra máris sokan felfigyeltek, s az új kezdeményezés jó eséllyel újabb embereket vonz a sportágba. Peaty a Nemzeti Sportnak azt mondta, csapatért úszni, harcolni hihetetlen élmény számára, sohasem érzett még ilyet. Budapestet imádja, ahogy a Duna Arénát is.
• Az MLSZ versenybizottsága újabb hat pontot vont le az Ózdi Kohásztól, amely így összességében már tizenkét pont mínusznál tart. További nehézség, hogy az NB III-as felnőttcsapat nem játszhatja az ózdi stadionban hazai mérkőzéseit, mert a létesítményben szeptember 30-ig nem készültek el a szükséges fejlesztések, egyebek mellett a kétszáz fős fedett lelátó sem. Hogy mindezért ki a felelős, arról most Gál László klubelnök is elmondja a véleményét Hajrá, foci! mellékletünkben.
• Tuukka Rask az NHL egyik legkiválóbb kapusa. A finn jégkorongozó a 2005-ös drafton került az észak-amerikai ligába, a Toronto választotta ki. Ám a Maple Leafs – története egyik legrosszabb döntését meghozva – elcserélte őt Bostonba, ahol a Bruinsszal 2011-ben Stanley-kupát nyert. Hogy miként lett a kapuvédő egy 2015-ben Kenya kétezer méter feletti hegyvonulatai között felfedezett, addig ismeretlen darázsfaj névadója, kiderül az Amerika mellékletünkben olvasható portréból.