Felkészülés: három próbázóval nyert az MTK „második sora”

2016.06.25. 18:26
A labdarúgó NB I-ben szereplő, valamint az Európa-liga selejtezőjére készülő MTK felkészülési mérkőzésen 2–0-ra győzött a szlovák harmadosztályú SK Senec ellen.

Az MTK Facebook-oldalának beszámolója szerint Szatmári István találatával már a 6. percben megszerezte a vezetést a budapesti klub, az előnyt Jakab Dávid duplázta meg a rendes játékidő utolsó percében.Szatmári István találatával már a 6. percben megszerezte a vezetést a budapesti klub, az előnyt Jakab Dávid duplázta meg a rendes játékidő utolsó percében.

A találkozón elsősorban fiatalok, valamint azon játékosok kaptak szerepet Teodoru Vaszilisztől, akik a tegnapi MFC Zemplín Michalovce elleni, szintén 2–0-ra megnyert összecsapáson nem kaptak – elég – játéklehetőséget.

Mellettük három próbajátékos is pályára lépett, ketten – a középhátvéd Bjedov és a második találatot előkészítő Cenaj – kezdőként, míg az Újpestről érkező Szabó Bence a meccs második felében szállt be.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
MTK BUDAPEST–SK SENEC (szlovák) 2–0
(1–0)
Budapest, 100
néző.
MTK:
Grippioni (Demjén) – Talabér (Szabó B.), Bjedov, Vukmir, Deutsch (Tóth F.) – Borbély, Katona – Szatmári I., Schrammel, Jakab – Cenaj
Gólszerző:
Szatmári I. (6.), Jakab (90.)

AZ MTK BUDAPEST NYÁRI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: május 30.
Külföldi edzőtábor: Ausztria, június 12–19.
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Június 13., Leoben: MTK–Csukaricski (szerb) 3–0 (Torghelle, Nikacs, Strestík)
Június 15., Rohrbach an der Lafnitz: MTK–Csihura Szacshere (grúz) 3–1 (Szatmári L., Grgic, Szatmári I.)
Június 18., Bad Erlach: MTK–Beitar Jeruzsálem (izraeli) 0–1
Június 24.: MTK Budapest–Zemplín Michalovce (Nagymihály; szlovák) 2–0 (Torghelle, Szatmári L.)
Június 25.: MTK–SK Senec (Szenc; szlovák III.) 2–0 (Szatmári I., Jakab)
*Június 30., 16.00, Aktobe, El-selejtező: Aktobe (kazah)–MTK
*Július 7., 16.00, Gyirmót, El-selejtező: MTK–Aktobe (kazah)