A Honvéd volt a tanár a Puskás Akadémián

2015.12.05. 15:26
A vendégek háromszor mattolták a felcsúti védelmet (Fotó: Hegedüs Gábor)
A labdarúgó NB I 18. fordulójában a Bp. Honvéd a Puskás Akadémia otthonában tudott 3–0-ra győzni. A vendégek Prosser Dániel góljával szereztek vezetést a 27. percben, majd a 36.-ban Souleymane Youla is betalált. A hosszabbításban aztán Djordje Kamber adta meg a kegyelemdöfést a hazaiaknak.

LABDARÚGÓ NB I
18. FORDULÓ

PUSKÁS AKADÉMIA–BP. HONVÉD 0–3 (Prosser 27., Youla 36., Kamber 90+3.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

A vendégek kezdték aktívabban a meccset: előbb Gazdag Dániel bombáját kellett egy védőnek blokkolnia, majd Youla lövését fogta Pogacsics Krisztián kapus. Emellett a szabálytalanságok száma volt még feltűnően sok, ezért Karakó Ferenc játékvezetőnek tíz perc alatt négyszer is fel kellett mutatnia a sárga lapot.

Támadásban maradtak a vendégek – a hazaiak mindössze egy Bacelic-Grgic-ollózást tudtak felmutatni a túloldalon –, s ez a 27. percben érett góllá, amikor Holender Filip emelte a labdát a védők mögé, s erre Prosser Dániel csapott le, aki 11 méterről, ballal a kapu jobb alsó sarkába lőtt (0–1).

Újabb kilenc perc elteltével ismét megrezdült a felcsútiak hálója, mégpedig egy távoli, de nagyon trükkös szabadrúgás-variáció után: Ikenne-King csak hozzáért a labdához, amellyel (a várt beívelés helyett) Prosser iramodott meg és 25 méterről lőtt. A labda Youlában elakadt, de ő 10 méterről, ballal a kapu jobb alsó sarkába helyezett (0–2).

Ekkor kezdett el ébredezni a hazai csapat. Lencse László szinte a középkezdés után emelt 17 méterről centikkel a kapu fölé, majd Tischler lőtt éles szögből az oldalhálóba. A szünetig azonban nem sikerült a szépítés a hazaiaknak, a második játékrész pedig egy nagy vendéghelyzettel indult: Prosser éles lövését kellett Pogacsics Krisztiánnak szögletre tolnia.

Ez is jól jelezte, hogy a várt hazai rohamok helyett továbbra is a kispestiek irányították a játékot, s rendre ők kerültek helyzetbe is: Youla és Holender bombája azonban a kapu fölé szállt, míg Kamber lövését Pogacsics fogta. Aztán Vernes Richárd beállásával újabb lendületet vett a Honvéd, a cserejátékos akár növelhette is volna az előnyt, de a 75. percben ziccert hibázott.

A hazaiaknak csak a hajrában volt egy nagy lehetőségük, ám Tischler öt méterről az üres kaput sem tudta eltalálni. A hosszabbításban aztán megint Vernes lépett ki ziccerben, akit ugyan szereltek, de a labda éppen a támadást kísérő Djordje Kamber elé került. Ő köszönte szépen az ajándékot és 11 méterről, ballal a kapu bal alsó sarkába lőtt. A látottak alapján teljesen megérdemelten győzött a vendégcsapat, amely végig jobban akarta a győzelmet.