Emberhátrányban harcolta ki a győzelmet a Loki

2014.11.01. 17:58
Tíz emberrel is két gólt szerzett a fehér mezes Debrecen (Fotó: Szabó Miklós)
A labdarúgó NB I 13. fordulójában a tizenegyedik Lombard Pápa a nyolcadik DVSC-Tevát fogadta, és a vendégek 2–0-ra nyertek. A Debrecen a 42. perctől tíz emberrel futballozva harcolta ki a győzelmet.

Nem kezdődött túl mozgalmasan a meccs, bár a hazaiak részéről Kenesei Krisztiánnak és Vadims Zulevsnek is volt egy-egy biztató lövése, mindkettő elkerülte a kaput. A túloldalon egy remek akció végén Tisza Tibor is mellé lőtt, de gyakorlatilag fél óra alatt ennyiszer forogtak veszélyben a kapuk.

Andó-Szabó Sándor így aztán jobb híján kártyázni kezdett: a félidő utolsó negyedórájában nem kevesebb mint öt sárga lapot osztott ki, sőt a 42. percben egy holt időben elkövetett ütésért Kulcsár Tamásnak a pirosat is felmutatta.

A létszámhátrányba kerülő debreceniek egy percen belül kis híján gólelőnybe kerültek, az előreívelt szabadrúgást Varga József 6 méterről fejelte, és Szűcs Lajosnak bravúr kellett a hárításhoz.

A második félidőt emberhátrányban is aktívabban kezdte a Debrecen: Tisza fordulásból lőtt a kapu mellé, majd az 57. percben ugyanő lőhetett szabadrúgást. Szűcs ekkor még védett, a kipattanóra azonban Dusan Brkovics érkezett, és öt méterről ballal a kapu közepébe lőtt (0–1).

A gól után már nem erőltették annyira a támadásokat a debreceniek, inkább tartották a labdát, megakadályozva a hazaiak játékának kibontakozását. A 82. percben viszont megadták a kegyelemdöfést is: Bódi Ádám jobb oldali szabadrúgás után a hosszún érkező Lázár Pál hat méterről a kapu jobb oldalába fejelt (0–2). A Loki teljesen megérdemelten győzött az emberelőnyben is teljesen passzívan játszó pápaiak ellen.