Esélye sem volt az MTK-nak a Paks ellen

2014.08.08. 18:53
Jogos az öröm: a Paks remekelt az MTK ellen (Fotó: szabó Miklós)
A labdarúgó NB I harmadik fordulójának nyitó mérkőzésén a két eddig veretlen csapat közül a házigazda Paks maradt továbbra is százszázalékos: könnyedén, 3–0-ra nyert az MTK ellen.

NB I
3. FORDULÓ

MVM-Paksi FC–MTK Budapest 3–0 (Bartha 3., Eppel 58., Könyves 85.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Derűs hangulatban, kellemes koraesti napsütésben kezdődött a forduló előtt még százszázalékos csapatok mérkőzése: a hazaiak Fiola Attilának átadták az előző idény „paksi Aranylabdáját", Báló Tamást és Kecskés Tamást 150. élvonalbeli mérkőzésük tiszteletére köszöntötték; majd a figyelmes rendezők a vendégek mesterének, Garami Józsefnek minden jót kívántak 75. születésnapja alkalmából. Az ajándékok annyira meghathatták az MTK-s Nagy Tibort, hogy a 3. percben ő is átnyújtott egyet: a kapu előtt gólpasszal lepte meg Bartha Lászlót. 1–0!

Sajnos ezt követően teljesen leült a mérkőzés (vagy fel sem pörgött igazán?), de jó tíz perc múlva egymás után öt helyzetet is láthattunk: Könyves Norbert mesterhármassal szomoríthatta volna egykori klubját, amelyből Bese Barnabás kétszer is ziccert rontott. Az előnyben lévő csapat az idehaza megszokottak szerint kontrajátékra rendezkedett be, az MTK szélen vezetett támadásokra épített, nem is sikertelenül, csak éppen Kovács Gáborék minden veszélyesebb lövést blokkoltak.

Nem kezdődött éppen izgalmasan a második félidő, de az 58. percben hatalmas gólnak örülhettek a paksi drukkerek: a korábban minden lehetőségét elpepecselő, korábban kölcsönben az MTK-ban megfordult Eppel Márton gondolt egy merészet, és távolról a jobb alsóba rakétázott. 2–0!

Képtelen volt felpörögni Garami mester legénysége, és ezen a cserék (Frank Richárd és Khaly Iyane Thian állt be), illetve Kanta József csatársorba vezénylése (hamis 10-es?) sem változtatott, sőt, a hajrában Könyves Norbert egy szép góllal mindent kérdést eldöntött. 3–0!

A Paks lelkes játéka három pontot ért, esélye sem volt a pontszerzésre a kék-fehéreknek. Keserédes születésnapot ül holnap Garami József, az aktív magyar edzőszakma doyenje.

„A Paks bárkit meg tud verni akár több góllal is”

EDZŐI ÉRTÉKELÉSEK

Garami József, az MTK vezetőedzője: – „Számítottam rá, hogy a Paks egy jó csapat, és jól játszanak. Tudtam, hogy sokat számít, melyik csapat hibázik, mi pedig az első percekben csináltunk egy nagy hibát, amelyből gólt kaptunk. Ezután a Paks nyugodtan játszhatta a játékát, ragyogóan védekeztek, és abból kontráztak. Természetes, ahogy megszületett a második gól, utána a Paks fölénk kerekedett. Megérdemelten nyertek, mi a mai nap gyengébben játszottunk. Az ellenfél erőszakos volt, a mi támadásaink valahol mindig elakadtak, volt néhány lehetőségünk, az első félidőben kihagytunk egy nagy helyzetet, amelyből illett volna gólt szereznünk, talán akkor más lett volna a kép."

Csertői Aurél, a Paks vezetőedzője: – „A végeredmény a lényeg, az első félidőben 1–0-nál kellett egy kapusbravúr, de a második félidőben szenzációsan fociztunk, akkor megérdemeltük, hogy nagy gólokat rúgjunk, míg az MTK-nak a második játékrészben nem volt helyzete. A fegyelmezett védekezés az alap, de a támadásokat sem adtuk fel. Most minden bejött, tehát párosult a jó játék, a fegyelmezettség és a szerencse, ezt meg kell becsülni. Hogy továbbvigyük, ugyanilyen melót kell beleraknunk."

1. MVM Paks 3 3 8–0 +8 9
2. Videoton FC 2 2 6–0 +6 6
3. MTK Budapest 3 2 1 5–3 +2 6
4. Diósgyőri VTK 2 1 1 3–2 +1 4
5. Újpest FC 2 1 1 2–1 +1 4
6. Budapest Honvéd 2 1 1 4–3 +1 3
7. Ferencvárosi TC 2 1 1 3–2 +1 3
8. Győri ETO FC 2 1 1 3–3 0 3