Kapaszkodik a szalmaszálba a Kaposvár

2014.04.07. 20:40
A kaposváriak fontos győzelmet arattak (Fotó: Grnák László)
A labdarúgó NB I huszonharmadik fordulójának záró mérkőzésén a Kaposvári Rákóczi a Mezőkövesd-Zsóryt fogadta egy vérbeli alsóházi rangadón, amelyet Andrei Coroian találatával végül a hazai csapat nyert meg.

NB I
23. FORDULÓ

Kaposvári Rákóczi–Mezőkövesd 1–0 (Coroian 50.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Első tavaszi győzelmére készült a Kaposvár a Mezőkövesd elleni kiesési rangadón – abban a tudatban, hogy ha most sem nyer, hét fordulóval a vége előtt kilencpontnyi távolságba kerül a jelenleg a legjobb bennmaradó helyen álló csapattól, az MTK-tól. A bajnoki jelentőségét átérezve támadó szellemben lépett fel a hazai csapat, egymást követték a beadások és a középtávoli lövések a vendégkapu előtt, miközben a másik oldalon a Drazsen Okuka, Pierre Emanuel Pieter Mbemba, Issaga Diallo, Lebbihi Badis védőnégyesnek nem sok dolga akadt az egész első félidőben.

A kaposváriaktól Dragos Firtulescu és Andrei Florean volt leginkább aktív, többször is megkeverték a két szélen a kövesdi védelmet, de azok a bizonyos utolsó passzok rendre pontatlanra sikeredtek. A hazaiak harmadik román középpályása, Andrei Coroian lövése ellenben annál pontosabb volt, a szünet után nem sokkal a védők által eléje ügyetlenkedett labdát tíz méterről ballal felvarrta a léc alá. 1–0!

Feléledt erre a Mezőkövesd, Gévay Zsolt nemsokára hatalmas helyzetbe került, de őt is meglepte, hogy milyen jó labdát kapott, nem találta el azt a kapu torkában, majd George Menougong lőtt lesgólt. Véber György beküldte a pályára Rajczi Pétert, később Melczer Vilmost is harcba indította, de az egyre inkább a védekezésre koncentráló Rákóczi ellen még helyzetig sem tudott eljutni az újonc.

A hajrára maradt még egy Vermes Krisztiánnak kiosztott piros lap és egy Coroian által megdöngetett kapufa – roppant fontos győzelmet aratott a Rákóczi, nagy lehetőséget szalasztott el a Mezőkövesd.

Megszerezte tehát első tavaszi győzelmét a hazai csapat, Selymes Tibor először nyert a magyar élvonalban a kaposiak élén – azt maga a szakember is elismerte a mérkőzést követően, hogy ha most nem aratnak diadalt, az gyakorlatilag a kiesést jelentette volna.

„Megérte a sok kiabálás. Fontos volt ez a három pont, már nagyon régóta vártunk rá, de végre megjött. Így megmaradtak az esélyeink a bennmaradásra. Sokat beszélgettünk a meccs előtt, elmondtam, hogy ez az utolsó lehetőségünk. Nehéz lenne azt mondani, hogy nyertünk egy meccset és összeállt a csapat. Vannak jó játékosok, de mint csapat, sokat kell még dolgoznunk. Maradt esélyünk, hogy harcoljunk a bennmaradásért" – értékelt a találkozó után az M2 kamerái előtt Selymes Tibor, a Kaposvár vezetőedzője.

„Nagyon gyenge mérkőzést produkáltunk, az első félidő azon kívül, hogy szervezetten védekeztünk, értékelhetetlen volt – fogalmazott Véber György, a Mezőkövesd trénere. – A Kaposvár teljesen megérdemelten tartotta itthon a három pontot. Igazából a Kaposvár agresszívabb volt, mi egész héten erre készültünk. Ma újfent bebizonyosodott, hogy ha nincsen ütközés és harc a pályán, akkor nem tudunk előre sem játszani. Gyakorlatilag helyzet, kapura lövés nélkül játszottuk le a mérkőzést. A helyzetünk változatlan maradt, kettő pontos előnnyel kezdjük a Paks elleni mérkőzést, ki kell alakítani az ötpontos különbséget. Érthetetlen, hogy egy jó Honvéd elleni meccs után hogy tudtunk most ilyen teljesítményt nyújtani.

Véber György: Semmire sem megyünk a pipiskedőkkel!