Az MTK ellen tört meg a pécsiek hazai nyeretlenségi sorozata

2014.03.16. 16:30
Pölöskeyvel (jobbra) nem bírtak az MTK-sok, az általa kiharcolt büntetővel nyert a PMFC (Fotó: Tumbász Hédi)
A PMFC hazai pályán 1-0-ra legyőzte az MTK-t a labdarúgó NB I 20. fordulójában. Az első félidő hajrájában Rodenbücher Istvánt kiállították a vendégektől, a szabálytalansága után megítélt büntetőt Koller Krisztián értékesítette, így a pécsiek három ponttal gyarapodtak.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA TEKINTHETIK MEG!

Az örökrangadó megnyerése után bizakodva utazhatott Pécsre az MTK, mely a kiesés elkerülése ellen küzd. A pécsiek pedig anyagi gondokkal, ám ez a pályán nyújtott teljesítményen egyelőre nem látszik, a Videoton elleni iksz után a címvédő Győri ETO-t kiütötte a PMFC.

A pécsi találkozón a házigazda kezdett jobban, az első percek a tapogatózásról szóltak, egyik csapat sem igazán találta a saját játékát. Az ötödik percben Kővári Róbert visszagurítása után Márkvárt Dávid lőtt 17 méterről, de levágódott a labda.

A 20. percben megszerezhette volna a vezetést az MTK, Bese Barnabás beadása után Torghelle Sándor kapta a labdát középen, a rutinos támadó azonban hat méterről óriási ziccerben fölé durrantott.

Sokáig úgy tűnt, hogy gól nélkül zárul az első félidő, ám a 43. percben büntetőhöz jutott a PMFC. Pölöskey Pétert könyökölte le a tizenhatoson belül Rodenbücher István, az asszisztens döntésével egyetértett a játékvezető, aki kiállította az MTK védőjét. A megítélt tizenegyest Koller Krisztián hanyag mozdulattal emelte a vendégek kapujába, megszerezve csapatának a vezetést. 1–0

A fordulás után is némi mezőnyfölényben volt a PMFC, az emberhátrányba kerülő MTK nem tudott veszélyt jelenteni a pécsi kapura. A 78. percben Márkvárt növelhette volna a hazaiak előnyét, egy az egyben vezethette Hegedüs Lajosra a labdát, ám a fővárosiak kapusa nagy bravúrral hárított.

Az eredmény a második félidőben nem változott, így a pécsiek értékes három ponttal gazdagodtak, és átmenetileg feljöttek a negyedik helyre a táblázaton, míg az MTK továbbra is nagyon nehéz helyzetben van.

A PMFC 2013. október 26. után nyert ismét hazai pályán (akkor a Kaposvár ellen), azóta három 1–1-es döntetlent játszott a csapat.