Balogh piros lapja ébresztette fel a Pécset

2013.12.07. 15:55
Simon Attila sarokkal talált a pécsiek kapujába (Fotó: Török Attila)
A labdarúgó NB I tizenhetedik, idei utolsó fordulójában a találkozóra igen rossz formában érkező Paks elvitt egy pontot az ősszel a dobogó alatti területekig emelkedő Pécstől. A vendégek az első félidőben az egykori pécsi Simon Attila révén előnybe kerültek, majd az utolsó 35 percben emberelőnyben futballozhattak, ám a hazaiak így is egyenlíteni tudtak.

LABDARÚGÓ NB I
17. FORDULÓ
Pécsi MFC–MVM-Paks 1–1 (Mohl 61. – 11-esből, illetve Simon A. 9.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Az utóbbi fordulók legjobbja, a Pécs az egyik legrosszabb formában lévő élvonalbeli csapattal, a Pakssal találkozott a Mecsekalján NB I-es évzárójukon. Az élvonalban szeptember közepe óta nyeretlen paksiak egyenesen azzal a tudattal léphettek pályára, hogy edzőjük, Horváth Ferenc állásáért is küzdenek, ellenben a baranyaiak egy győzelemmel közvetlenül a dobogó alatti területre fagyhattak volna télére. Nos, úgy tűnik, az előbbi motiváció bizonyult erősebbnek az első fél órában, mert a lagymatag hazai támadások között a paksiak megszerezték a vezetést, ráadásul egy olyan góllal, amely melegséggel töltötte el a paksi és semleges nézőket: Könyves Norbert beadását az éppen a Pécstől megszerzett Simon Attila sarokkal lőtte a hálóba. 0–1!

Volt az első félidőben helyzete azért a Pécsnek is, Molnár Péternek, a vendégkapusnak háromszor is nagyot kellett védenie.

Nagy elánnal folytatta a PMFC a szünet után is, de az 58. percben elnémult a kisszámú, ám elismerésre méltóan lelkes hazai szurkolótábor, mert Kassai Viktor kiállította a Fiola Attilát arcon csapó Balogh Bélát. Jó döntés volt Kassaitól, és ezt követte egy másik, rossz döntés, mert a paksi Nyári Tibor a róla leforduló Miroszlav Grumicsot döntötte fel a 16-oson belül: a jogos tizenegyest Mohl Dávid értékesítette, némi szerencsével, és máris 1–1 lett az állás.

Innentől kezdve az lett a mérkőzés nagy kérdése, hogy melyik előny ér többet, a létszámbeli vagy a lélektani?

Horváth Ferenc három támadó szellemű játékost is beküldött csereként, de pécsi kollégái sem állították vissza védekezni övéiket, így aztán parázs kis mérkőzés kerekedett ki a bajnokiból a végére: Márkvárt Dávid megrezgette a kapufát, Szabó János a lécet, Dibusz Dénes ihletett formában röpködött – és maradt a végéig az egy egy.

Kiengedte kezéből a győzelmet a Paks, felébresztette téli álmából a Pécset a kiállítás. Egyik fél sem örülhet az egy pontnak, igaz, olyan nagyon szomorkodni sincs okuk a „csak" döntetlen miatt.