Otthon kapott ki a Mezőkövesd a Pécstől

2013.11.02. 15:55
Grumicsék (pirosban) örülhettek a végén (Fotó: Meder István)
A labdarúgó NB I 13. fordulójában a tizenötödik Mezőkövesd a tizenegyedik Pécs csapatát fogadta. A gól nélküli első félidőt követően a vendégek az 54. percben szereztek vezetést Fodor Ferenc fejesével, s mivel több találat már nem esett, ezzel meg is nyerték a nem túl magas színvonalú meccset.

Talán az eső volt az oka, de a kiesőzónából menekülni igyekvő két csapat csatájának első negyedórájában egyáltalán nem forogtak veszélyben a kapuk. Ugyan ezt követően a vendégek részéről előbb Márkvárt Dávid lőtt a kapu mellé, majd Koller Krisztián bombáját kellett hatástalanítania Horváth Tamás kapusnak, a színvonal egyáltalán nem javult.

A hazaiak első helyzetére majd' fél órát kellett várni, amikor is Kiss Máté gurított vissza Bognár István elé, aki azonban 10 méterről fölé lőtt. Nem sokkal a szünet előtt Balajti Ádám beadása után Harsányi Zoltán fejelt 12 méterről a kapu jobb oldala mellé, majd Balajti maga emelt a bal felső mellé, azonban mindössze ennyire futotta a csapatoktól az első játékrészben.

Ami azonban nem ment az első félidőben, az összejött a második elején: az 54. percben Mohl Dávid adta be a labdát balról, s a középen érkező Fodor Ferenc az ötösről, senkitől sem zavartatva bólintott a bal alsóba (0–1).

A hazaiak ugyan nem adták fel, brusztoltak rendesen, de a felázott talajon nem kísérte siker a próbálkozásaikat. A vendégek remekül védekeztek, így több gól már nem esett a találkozón. Az újonc mezőkövesdiek ezzel egyre nagyobb bajba kerülnek, míg a pécsiek a kilencedik helyig léptek előre.