Döntetlenre végzett egymással az Újpest és a Pécs

2013.09.29. 18:30
A pécsiek nem gyarapították újpesti győzelmeik számát, de egy pontot elvittek a lilák otthonából (Fotó: Veres Viktor)
A labdarúgó NB I 9. fordulójának záró mérkőzésén az Újpest 1–1-es döntetlent ért el odahaza a Pécs ellen. A mérkőzés góljait Simon Krisztián és Miroszlav Grumics szerezte.

Ha valamiben, hát a statisztikákban bízhattak az újpestiek a Pécs elleni bajnoki előtt, ugyanis a piros-feketék finoman szólva sem győzni járnak a Megyeri útra. A vendégcsapat szerette volna kihasználni azt az előnyt, amelyet a lila-fehérek Ferencváros ellen elszenvedett veresége jelentett, nem mellékesen méltóképpen megünnepelni vezetőedzőjük, Lőrincz Emil 48. születésnapját.

Nos, a pécsi játékosok már az első percben a frászt hozták mesterükre (mestereikre, lásd az edzői titulussal bíró Márton Gábort), mert Kabát Pétert csak saját pontatlansága akadályozta meg a gólszerzésben. A másik oldalon Chema Antón ijesztgette övéit egy eladott labdával, de pompásan vetődött aztán a hat méterről kapura lövő Szatmári Lóránd elé. Spanyol védőtársa, Juanan már nem úszta meg: a 12. percben egy beadásnál csúnyán lemaradt Miroszlav Grumicsról, aki közelről a kapuba bólintott. 0–1!

Jó tíz perc múlva egyébként Juanan is javíthatott volna, de milliméterekkel lemaradt a kapu torkában Kabát beadásáról. Valami nem stimmel egyébként a lila-fehér védelemmel, Grumics például úgy ment el három védő mellett, hogy közülük kettő egymást zavarta, a harmadik a jó ég tudja, miért, de elfutott a szerb elől, kész szerencséjük, hogy Balajcza Szabolcs a kapufára tolta a közeli lövést.

Az Újpest bezzeg nem hibázta el következő helyzetét: Pierre-Yves Ngawa és Kabát készített elő Simon Krisztiánnak, akinek lövésébe Gőcze Gergő már csak belekapni tudott: 1–1!

A fordulás után a csereként beállt Filip Sztaniszavljevics csempészett némi tempót és lendületet a hazaiak játékába, míg a vendégek kontrákkal és veszélyes pontrúgásokkal operáltak. Sokszor lendületesen futballoztak a felek, olykor lüktetett a mérkőzés, csak éppen a rengeteg hiba miatt az első igazán komoly helyzetre a hajráig kellett várni, ekkor a csereként beállt Fröhlich Roland lőtt a jobb alsó mellé kecsegtető helyzetből.

A legvégén Juanan fejéről kis híján a kapuba pattant a labda egy pécsi lövést követően, de szegény spanyol megúszta, a kapufa megmentette – maradt az egy egyes állás a legvégéig, amellyel egyik csapat sem lehet igazán elégedett.

MÉRKŐZÉS UTÁNI NYILATKOZATOK
„Számunkra a középpályás játékunk hiányzott a leginkább ahhoz, hogy győzni tudjunk. Főleg az első félidőben volt rossz a játékunk a középpályán. Úgy nem lehet nyomást gyakorolni az ellenfélre, hogy nem tudunk mögéjük menni és az ellenfél szedi fel a labdák 70-80 százalékát. A második félidőben ezen tudtunk változtatni, így ez már sokkal jobb volt, de csak nem akart megszületni a gól, pedig volt egy pár olyan ígéretes lehetőségünk, amelyből gólt szerezhettünk volna. Nagyrészt az egyéni hibáknak köszönhetjük ezt az eredményt, ugyanis nagyon sok olyan labdát passzoltunk el, amikor a közelünkben sem volt ellenfél, és meg lehetett volna játszani simán a labdát. Így nem lehet nyomást gyakorolni, és a lehetőségeink száma is megcsappant" – nyilatkozta az Újpest vezetőedzője, Kozma István a Sport Televíziónak.
„Szerettünk volna nyerni, ez tény és való, és úgy gondolom, hogy sokat tettünk érte, főleg az első félidőben. Ekkor kimondottan jól játszottunk, sok lehetőségünk volt. A második félidőben kicsit kevesebb veszélyt jelentettünk a kapura, sajnos ez most egy ilyen meccs volt, egy pontot kapunk érte. Én is úgy gondolom, hogy a gólunkon kívül is volt több lehetőségünk is, amelyből szerezhettünk volna még. Volt két kapufánk is, amelyből ha egy kis szerencsénk van, akár elénk is pattanhatott volna. Úgy gondolom, hogy ma egy pici szerencse kellett volna, és akkor megnyerjük ezt a meccset. A csapatnak csak gratulálni tudunk majd, hiszen sokat tettek ma a győzelemért" – értékelte a mérkőzést Lőrincz Emil, a PMFC vezetőedzője.