Történelmi Kecskemét-siker Kaposváron

2013.03.08. 18:53
Oláh Lóránt (fehérben) góljával még vezetett a Kaposvár (Fotó: Korponai Tamás)
Az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 19. fordulójában a KTE-Phoenix Mecano Kaposvárra látogatott, és a vendégcsapat NB I-es történelme során először győzni tudott ott, mégpedig 3–2-re.

Nem hagyták Horváth Ferencnek, a Kecskemét edzőjének védői, hogy mesterük unatkozzon a Kaposvár elleni mérkőzésen, és annak előtte: Koszó Balázs és Sós Márkó sérülés miatt kidőlt, Póti Krisztián sárga lapok miatt „kipontozódott", Mogyorósi József pedig, immáron a bajnokin magán, hatalmasat hibázott: a 14. percben csúnyán lemaradt Nikola Safaric indítása után Oláh Lórántról, a támadó pedig nem hibázta el helyzetét (1–0). Mogyorósi öt percre rá javított: felívelése után a két hazai védő, Bank István és Kovács Olivér egyesült erővel játékba hozták kecskeméti kollégájukat, Mohl Dávidot, aki az ötös elől a jobb sarokba lőtt, 1–1-re alakítva a mérkőzés állását.

PRUKNER: AMIBE BELERÚGTAK, GÓL LETT
A hazaiak mestere, Prukner László szerint a kapott egyenlítő gól miatt kiesett a ritmusból a csapata. A kecskemétieket irányító Horváth Ferenc szerint a munka hozta meg az eredményt.
„Megérdemelten szereztük meg a vezetést, de aztán a kapott gól után csapatom kiesett a ritmusból – nyilatkozta a mérkőzést közvetítő Duna Tv-nek Prukner. – Az ellenfél célfutballt játszott, nálunk meg nem jöttek azok a kombinatív támadások, amelyek eddig jellemzőek voltak ránk. Amibe a Kecskemét belerúgott, gól lett."
„Jól játszottunk, megérdemeltük a győzelmet – mondta immár Horváth Ferenc. – Nagyon boldog vagyok a játékosaim hozzáállása miatt. Bebizonyosodott, hogy ha dolgozunk, akkor mindig van eredmény."

A múlt héten, a Győr ellen a kapott gól után ébredt fel a Kaposvár, most ez éppen ellentétes hatást váltott ki a csapatból: odáig Prukner László legénysége támadott többet (Oláh gólját tulajdonképpen harmadik helyzetéből lőtte), ezt követően a vendégek voltak veszélyesebbek, a következő épkézláb hazai támadásra a 45. percig kellett várni. Ám amíg a múlt héten hadilábon állt a szerencsével a Rákóczi, hiszen Hajdúchot megtréfálta egy göröngy az első ETO-gól előtt (a hamisítatlan rögvalóság!), most még a hazai nézők is behúzták a nyakukat, amikor Mohl lövése a 16-oson belül Safaric nyújtott kezén csattant...

A 200. NB I-es mérkőzésén dirigáló Kassai Viktor azonban, meglehet, helyesen döntött, mert a hazaiak karmestere a levegőbe felugorva, a labdának ekkor már háttal helyezkedett.

A második játékrész elején, a 48. percben ismét sóhajtozhatott a hazai ezerfejű, mégpedig „Be kár!"-t, pontosabban Pekárt, lévén Rafa Burgos indításával Pekár László lépett ki, a 16-osról pedig a bal sarokba tekert: 1–2.

Prukner beküldte válaszképpen Bojan Vrucinát és Drazsen Okukát, majd Waltner Róbert is pályára lépett, gólt azonban a Kecskemét szerzett: egy kontra során Rafael Burgos talált be szinte ugyanúgy a kapuba, ahogyan nem sokkal korábban Pekár. 1–3.

A cserék egyébként feldobták a hazai csapatot, Vrucina kis híján felső sarkos gólt lőtt, de Antal Botond hatalmasat védett, Okuka előbb beadásával kis híján összehozatta az idény legmókásabb öngólját a vendégkapussal (Antal megúszta, pedig az általa kiejtett labda megjárta a kapufát és a gólvonalat is), majd a 80. percben kiharcolt egy büntetőt, amelyet Waltner Róbert értékesített: 2–3.

Ezt követően hiába ment előre a hazai csapat, helyzetig sem jutott a hátra lévő tíz percben: élvonalbeli történelme során először tudott győzni a Kecskemét idegenben a Kaposvár ellen.

PERCRŐL PERCRE: GÓLOK, HELYZETEK, ÉRDEKESSÉGEK. OLVASSA EL A MECCS ÖSSZEFOGLALÓJÁT, KOMMENTELJEN, MONDJA EL A VÉLEMÉNYÉT A TALÁLKOZÓRÓL!