Honvéd: „Tandia korrekt srác, Baráthnak fel kell nőnie”

Vágólapra másolva!
2012.12.05. 10:23
A Diósgyőrben Csirszki Martinnak lábtörést okozó Souleymane Tandia reakciójához hasonlót még sosem látott, Baráth Botond dühös talpalására pedig még most sem kapott értelmes magyarázatot. Marco Rossinak sok nehézséggel kell megküzdenie Kispesten, mindamellett az olasz tréner kitűnő munkát végez a Honvédnál – fiatalokkal a frontvonalban.

– Mit szólt a bakkecskemutatványhoz?
– Hogy is fogalmazzak, nem volt szokványos reakció... Láttam már egy-két meccset, de pályafutásom alatt ilyet még nem tapasztaltam. Azóta hosszasan elbeszélgettem Tandiával, aki elmondta, úgy érezte, hogy tisztán a labdát találta el, egyszerűen nem tudott mit kezdeni nagy felháborodásában.– Mit szólt a bakkecskemutatványhoz?
– Hogy is fogalmazzak, nem volt szokványos reakció... Láttam már egy-két meccset, de pályafutásom alatt ilyet még nem tapasztaltam. Azóta hosszasan elbeszélgettem Tandiával, aki elmondta, úgy érezte, hogy tisztán a labdát találta el, egyszerűen nem tudott mit kezdeni nagy felháborodásában.

– Azért egy sípcsont nem törik csak úgy ketté...
– Szörnyű, ha egy játékos ilyen sérülést szenved, még akkor is, ha a futballban az ilyen olykor benne van. A csontok sokszor egymásnak feszülnek, de biztosíthatok mindenkit, a játékosomnak esze ágában sem volt sérülést okozni. Olyannyira nem, hogy jó ideig észre sem vette, mennyire nagy a baj. Tandia kemény, de korrekt srác.

– És Baráth Botond? Az utóbbi időben kétszer állították ki hasonló talpalásos mutatványért.
– Rendkívül mérges voltam rá, hiszen állítom, ha a hétvégén nem állíttatja ki magát, nem a Diósgyőr nyeri meg a meccset, hanem mi. Sokkal jobban játszottunk, mint ellenfelünk, a fiatal védő óriási butaságot csinált azzal a visszatalpalással. Amikor magyarázatot kértem tőle a viselkedésére, nem tudott normális választ adni... Azt mondta, hirtelen reakció volt. Márpedig ezen muszáj lesz változtatnia, nincs mese, Botondnak most már fel kell nőnie.

MIT GONDOL MARCO ROSSI A HONVÉD FIATALJAIRÓL, A MAGYAR NYELVRŐL ÉS A CSAPAT SZEREPLÉSÉRŐL? VÁLASZOK A SZERDAI NEMZETI SPORTBAN!

Legfrissebb hírek

Marco Rossi: A jó eredményekkel az elvárások is nőttek

Magyar válogatott
2025.10.22. 10:14

Potya gól is hozzájárult a Honvéd vereségéhez, már a Vasas vezeti a tabellát – ez történt az NB II-ben

Labdarúgó NB II
2025.10.19. 19:00

Tujvel óriási hibája után még egyenlített a Honvéd, de a Misleny így is megszerezte első hazai győzelmét

Labdarúgó NB II
2025.10.19. 18:50

Szoboszlai Dominik a fontos és nagy gólok mestere

Magyar válogatott
2025.10.17. 08:16

Marco Rossi: Lisszabonban játszottuk az elmúlt két év legjobb meccsét

Magyar válogatott
2025.10.16. 20:50

Marco Rossi csapata a tíz legerősebb európai válogatott közül immár hat ellen szerzett pontot

Magyar válogatott
2025.10.16. 15:48

Női NB I: kétgólos győzelemmel erősítette meg vezető helyét az MTK

Labdarúgó NB I
2025.10.15. 20:05

Vb-selejtezők: Spanyolország egy meccsre Brazília világrekordjától; jó sorozatban a magyar válogatott

Minden más
2025.10.15. 12:40
Ezek is érdekelhetik