Korábbi belga válogatott játékos lehet az Újpest trénere

Kecskés István, Zombori AndrásKecskés István, Zombori András
2012.05.28. 12:11
Jos Daerden lehet az Újpest FC vezetőedzője (Fotó: rtbf.be)
A Nemzeti Sport információi szerint Joseph Daerden lehet a labdarúgó NB I-ben szereplő Újpest FC új vezetőedzője. Az 57 esztendős tréner legutóbb a Charleroi-nál dolgozott, vasárnap, a Videoton elleni bajnokit a helyszínen tekintette meg, az lila-fehérek pedig már tárgyalnak vele.

A Nemzeti Sport megtudta, hogy Joseph Daerdennel tárgyal az Újpest FC vezetősége, aki ha elfogadja a lila-fehérek ajánlatát, vezetőedző lehet. Az 57 éves szakvezető vasárnap a helyszínen tekintette meg a Videoton elleni bajnokit, csakúgy, ahogyan Balog Tibor.

Balog Tibor korábban együtt dolgozott Daerdennel a Charleroi-nál, a magyar szakember pályaedző volt a belga klubnál.

LELIÉVRE A MÁSODEDZŐ
„A tegnapi nap folyamán leültem tárgyalni az elnök úrral. A szerződésemben az áll, hogy jövőre másodedzőként fogok tevékenykedni Újpesten, de ez a futball. Soha nem lehet tudni, hogy mi fog történni. Lehet, hogy ma még maradok, de holnap már nem″ – fogalmazott jövőjéről Marc Leliévre.

Daerden játékosként és edzőként is megfordult a Standard Liege-nél, ahol az Újpest elnök-tulajdonosának, Roderich Duchatelet-nek van érdekeltsége, így ismertségük innen származhat.

Daerden játékosként megfordult a Standard Liege-ben, a Rodában, a Beerschotban és a Germinal Ekerenben is, a belga válogatott mezét ötször ölthette magát. 1981-ben Belga Kupát és Belga Szuperkupát nyert a Standarddal, 1982-ben pedig bajnoki címet.

Edzőként dolgozott többek között a Standard Liege-nél, a Lierse-nél, az FC Eindhovennél, a Metalurh Donecknél, a Twenténél és a Germinal Beerschotnál is. 1997-ben Belga Szuperkupát nyert a Lierse-sel, 2002-ben pedig belga bajnok lett a KRC Genk másodedzőjeként.

Az Újpest az NB I utolsó fordulójában kikapott odahaza a Videotontól (0–2), így a 13. helyen zárta a bajnokságot.