Körmöndi Péter egy hétköznapi edzőmérkőzésen szenvedett térdsérülést. A DVSC akkor még tizenkilenc esztendős tehetségére rutinműtét várt a debreceni Kenézy Gyula Kórházban, ám a beavatkozás során komplikáció lépett fel.
„A felperes keresztszalagját plasztikázni kellett – idézi a pénteki Nemzeti Sport Figula Ildikót, a megyei bíróság szóvivőjét. – A beavatkozást követően szövődmény lépett fel. A beteg sebe elfertőződött, és ennek következtében olyan egészségkárosodást szenvedett, hogy végérvényesen fel kellett hagynia a futballal."
Mivel a kórház kezelője 2007-ben a Hajdú-Bihar Megyei Önkormányzat lett, Körmöndi Péter nem a kórházat, hanem az önkormányzatot perelte – először még a felettébb rosszul sikerült orvosi beavatkozás miatt. A játékos több mint nyolc évig küzdött, mígnem tavaly december 23-án a Hajdú-Bihar Megyei Bíróság első fokon – nem jogerősen – majd' százmillió forintos kártérítést ítélt meg a pályát elhagyni kényszerülő labdarúgónak.
A végösszeg mintegy százmillió forint lett, Figula Ildikó azonban rögvest igyekezett leszögezni: az ítélet nem jogerős, és még a számok is változhatnak a másodfokú eljárás során. Körmöndi Péter azért „kereshetett" ennyi pénzt, mert a bíróság a tanúvallomások alapján úgy ítélte meg: a fiatal labdarúgónak reális esélye volt arra, hogy felkerüljön a DVSC élvonalbeli csapatához, és ott sikert sikerre halmozzon.
A bíróság meglehetősen körültekintően járt el, kiszámolta, hogy az eredmények, illetve a klub szereplésének figyelembevételével mennyi jövedelemhez juthat(ott) egy Loki-kerettag – majd az összeget első fokon odaítélte a károsultnak. Sőt ennél tovább is ment: január 1-jétől egészen addig, amíg Körmöndi Péter nem tölti be a harmincötödik életévét (tehát 2018. június 30-ig) havi 500 ezer forintos járadékot kap az alperes önkormányzattól, ha az ítélet jogerőre emelkedik.