Csank János: A gutaütés kerülgetett

2010.10.31. 08:14
A labdarúgó NB I szombati játéknapjának leglátványosabb mérkőzése az MTK–Zalaegerszeg mérkőzés volt, ahol a hazaiak hiába egyenlítettek ki háromgólos hátrányból, Leon Panikvar 91. percben szerzett találata a vendégek javára döntött. Csank János utólag elárulta, a háromgólos előny birtokában biztos volt benne, hogy 3–2 is lesz az állás. Reakciók a szombati találkozók után.

Csank Jánost megviselte az MTK elleni győzelem mikéntje (fotó: Havran Zoltán – archív)

MTK BUDAPEST–ZALAEGERSZEG 3–4

– „Fiúk, úgy láttam, jól játszottatok…” – emlékezett vissza Garami József, a hazaiak mestere arra, mit is mondott szünetben a tanítványainak. – Ám ennek ellenére mindannyian lehorgasztott fejjel gubbasztottak az öltözőben. Aztán emlékeztettem őket egy korábbi BL-döntőre, amelyen a Liverpool fordított a 3–0-ra vezető milánóiak ellen, és éreztem magunkban az erőt, hogy erre mi is képesek lehetünk.

– Nem érheti kritika labdarúgóimat. Tudom, voltak bosszantó hibáink, egyebek mellett megint egy bedobás után kaptunk gólt. De a játékosok becsülettel mentek előre, hajtottak és
küzdöttek. Sajnálom őket, hogy hiábavalóak voltak erőfeszítéseik.

Csank János, a vendégek vezetőedzője utóbb elárulta, 3–0-s vezetésnél sem volt nyugodt. „A mérkőzés első felében nagyjából azt játszottuk, amit elterveztünk. Habár a hazaiaknak is voltak helyzeteik, mindet kihagyták, ellenben mi háromszor is eredményesek voltunk. Hozzáteszem, nem érdemtelenül, azt gondolom, ekkor az ellenfelünk fölé kerekedtünk – egyszerűen jobbak voltunk. A második félidőben is az történt, amit előre láttam, hiszen biztos voltam benne, hogy három kettő is lesz
még az eredmény. Annyiban tévedtem, hogy aztán három három is lett, szerencsére azonban sikerült még egy gólt szereznünk, így a semleges szurkoló fordulatos, élvezetes mérkőzést láthatott. Csakhogy engem közben a gutaütés kerülgetett…”

GYŐRI ETO–KECSKEMÉT 2–1

Pintér Attila, a Győri ETO vezetőedzője: – Becsülettel tette a csapat a dolgát. Ezen a mai mérkőzésen a győzelem volt fontos, de az első félidőben több helyzetet kidolgoztunk, már ekkor eldönthettük volna a három pont sorsát. Annak nagyon örültem, hogy Tokody Tibor és Nicolas Ceolin is játékra jelentkezett, hiszen velük erősödött a csapatunk. Előbbi a középpályán rengeteget dolgozott, utóbbinak viszont sok elfutása volt, de a második gólban is nagy érdemei vannak.

Tomiszlav Szivics, a KTE vezetőedzője: – Csak gratulálni tudok saját csapatomnak, mindenki százszázalékos teljesítményt nyújtott. Az eredmény ellenére elégedett vagyok játékosaimmal, főleg a második félidőben mutatott játék alapján. Remélem, jó játékunk pontszerzésekkel is párosul a jövőben, s akkor előbbre léphetünk a tabellán.

FERENCVÁROS–SZOLNOK 1–0

Simon Antal, a Szolnok vezetőedzője: – Felesleges lenne azzal foglalkozni, mi lett volna, ha… A Szolnok helyzetében a legfontosabb a stabilitás, ha mindemellett hatékonyan támadni is tudnánk, nagyon szép volna, egyelőre túl szép. A Ferencváros annyira agresszívan jött ránk, amikor csak megpróbáltunk előre törni, hogy csírájában elfojtotta valamennyi próbálkozásunkat. Főleg az első játékrészben sikerült azonban masszívan védekeznünk, egy-két hibától eltekintve álltuk a rohamokat.

SIÓFOK–PÁPA 0–1

Ifj. Mihalecz István
, a Siófok vezetőedzője: – Nem tehetek mást, gratulálok a Pápának. Nem először fordul elő, hogy akkor kezdünk futballozni, amikor már ég a ház. Az eredmény után futás nem megy nekünk, ha úgy kezdjük a mérkőzést, mint ahogy futballoztunk a bekapott gól után, akkor vereséget.

Véber György, a Pápa vezetőedzője: – Amit megbeszéltünk, azt a labdarúgóim fegyelmezetten végrehajtották. Nem sziporkáztunk, de ez is elég volt a győzelemhez. Az első játékrészben csak egy nagy gólhelyzetet tudtunk kialakítani, ám a fordulás megszereztük a vezetést. Tudtuk, ha előnyhöz jutunk, a Siófok nehéz helyzetbe kerül.

VASAS–HALADÁS 2–1

Komjáti András, a Vasas vezetőedzője: – Hullámzó még a játékunk, Egerszegen jól futballoztunk, most nem, a ZTE ellen az utolsó pillanatban gólt kaptunk, most akkor rúgtuk a győztes találatot. A második játékrészben a szombathelyi csapat futballozott, mi erőlködtünk. Bal oldali védekezésünket szinte mindig meg tudta bontani az ellenfél, onnan alakított ki nagy helyzeteket.

Aczél Zoltán, a Haladás vezetőedzője: – Tisztelettel gratulálok a Vasasnak, mert győzött, de a mieinket is megdicsértem, mert mentálisan erősebbek voltak, mint korábban, és szerintem nem úgy futballoztunk, mint egy kieső helyen álló csapat. Több ziccerünk volt, amikor már Végh Zoltán is verve volt. A mi hibánk, hogy nem nyertünk, de tény, ebből a teljesítményből építkezhetünk, ha így tudunk játszani, előreléphetünk.