Ferenczi István duplájával nyert a Ferencváros a DVTK ellen

2009.07.29. 20:56
A Ligakupa A-csoportjának második fordulójában az élvonalba feljutó Ferencváros hazai pályán 2–0-ra legyőzte a DVTK-t. A találkozó góljait Ferenczi István szerezte.
Ferenczi István ott folytatja, ahol a másodosztályban – gólkirályi címet szerezve – abbahagyta
Fotó: Németh Ferenc

A két csapat ezt megelőzően még gólt sem kapott, a Diósgyőr a Ligakupa első fordulójában 7–0-ra kiütötte a Vasast, majd a Soproni Ligában 1–0-ra legyőzte a bajnoki címvédő DVSC-TEVA-t, míg a bajnokságban halasztó Ferencváros e fordulót megelőzően 3–0-ra győzött Kecskeméten.

A találkozót a DVTK kezdte jobban, és az első félidőben főleg a diósgyőriek akarata érvényesült, a Ferencváros új igazolásai még láthatóan nem illeszkedtek be igazán a csapatba.

Az első lehetőség is a vendégek előtt alakult ki: Köteles László indítását Balajti Ádám készítette le a labdát nagyszerű ütemben Szabó Viktornak, aki miután vezette egy kicsit, 20 méterről centiméterekkel a jobb alsó mellé.

A 34. percben hasonló koreográfia mellett 14 méterről ezúttal a bal oldali kapufa mellé lőtt Szabó.

A félidő első ferencvárosi lehetőségére a 45. percig kellett várni: a 16-oson belül helyezkedő Paul Shaw próbált becsúszó védője szorításában a kapuba találni, ám ez végül nem sikerült neki, így 0–0-s állásnál vonultak pihenőre a csapatok.

A második félidőre egészen más szellemiségű hazai csapat jött ki, és már a negyedik percben kapuba is találtak a zöld-fehérek, ám a találatot leshelyzet előzte meg, így érvénytelenítették azt.

Nem úgy mint két perccel később, amikor a leshatárról kilépő Ferenczi István kapott nagyszerű labdát Adnaan Ahmedtől, mellel levette, majd közelről bal lábbal fordulásból a kiszolgáltatott Köteles mellett a rövid alsó sarokba lőtt (1–0).

A gól után főleg a hazaiak akarata érvényesült, ám a következő nagy lehetőség a vendégek előtt adódott: Balajti cselezgetett a 16-os előterében, majd azon belülre érve Matthew Lowton szorításában elesett, alakításáért azonban nem kapott büntetőt.

A 67. percben tovább növelte előnyét a Fradi, Balog Zoltán indította a leshatáron kilépő Fitos Lászlót, aki középre adott, és az ott érkező Ferenczi közelről a léc alá pörgetett (2–0).

Három perccel később szépíthetett volna a diósgyőri csapat, Gohér Gergő passzát követően próbálkozott Szabó, ám Holczer Ádám még épp leért a bal alsó sarokba tartó labdára.

A 78. percben ismét kapuba talált a Ferencváros, ám a találkozó folyamán másodszor is érvénytelen találatot ért el, Ferenczi István ugyanis ezúttal is lesen állt.

A találkozó hátralévő részében újabb találat már nem esett, így a Ferencváros két mérkőzés után százszázalékos mérleggel, kapott gól nélkül vezeti a Ligakupa A-csoportját.

FTC–DVTK 2–0

LIGAKUPA, A-CSOPORT, 2. FORDULÓ

VASAS–MTK BUDAPEST 2–1 (1–0)
Illovszky-stadion, 200 néző. Vezette: Fábián (Varga Zs., Buttkai Zs.)
VASAS: Bartos – Görgényi, Kovács M., Villám (Kovács G., a szünetben), Tandari – Dobrics (Imrik, a szünetben), Cs. Pavicsevics (Bakos, a szünetben) – Szűcs L., Marton, Dékány (Divics, 72.) – Szűcs P. (Murány, a szünetben).
Vezetőedző: Mészöly Géza
MTK: Szántai – Vági A., Kornis (Kis R., 68.), Kelemen D., Janta – Gál A., Nagy Tamás (Hajdu Zs., a szünetben) – Kákonyi, Nikházi, Pál Sz. (Nagy Tibor, 55.) – Kocsis F. (Dobó, a szünetben).
Szakmai igazgató: Garami József
Gólszerző: Marton (1–0) a 4., Nikházi (11-esből, 1–1) a 49., Marton (2–1) a 67. percben
Kiállítva: Kelemen D. (buktatta a gólhelyzetben kilépő Murányit) az 52. percben

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–KECSKEMÉTI TE-ERECO 2–0 (2–0)
Nyíregyháza, 500 néző. Vezette: Varga L. (Ortó, Pápai)
NYÍREGYHÁZA: Dénes – Bodnár L., Lakatos I., Nánási, Varga K. – Müller (Bodó, 81.), Minczér (Makai, 61.) – Szilágyi N. (Csáki J., 56.), Batizi-Pócsi, Éles (Oláh D., 72.) – Dosso (Fekete Á., 56.).
Vezetőedző: Szentes Lázár
KECSKEMÉT: Fischer – Schindler, Gyagya, Urbán, Lakicsevics (Tölgyesi, 79.) – Bagi (Nagy V., 60.), Rakic – Bertus, Hegedűs Á., Alimpijevics – Veselic. Megbízott edző: Djoko Kokovics
Gólszerző: Dosso (1–0) a 2., Batizi-Pócsi (2–0) a 38. percben

FERENCVÁROS–DIÓSGYŐRI VTK 2–0 (0–0)
Albert-stadion, 2000 néző. Vezette: Sulyok (Viszokai, Kis Z.)
FTC: Holczer – Lowton, Dragóner, Balog Z., Alcantara (Kulcsár D., a szünetben) – Joaquin (Fitos, a szünetben), Adnan (Tóth B., 63.), Ashmore, Wedgbury (Vass M., 77.) – Ferenczi, Shaw (Pölöskey, 70.)
Vezetőedző: Bobby Davison
DVTK: Köteles – Lakatos B. (Menyhért, 75.), Viskovics, Horváth G. (Milicsics, a szünetben), Gohér – Nagy R. (Bokros, a szünetben), Takács P. (Horváth Sz., 69.), Búrány, Lipusz (Kállai N., 63.) – Szabó V., Balajti

KAPOSVÁRI RÁKÓCZI–PAKSI FC 0–1 (0–1)
Kaposvár, Cseri út, 200 néző. Vezette: Arany T. (Schuszter R., Iványi)
KAPOSVÁR: Horváth L. – Pintér L. (Kerekes I., 46.), Grúz, Pest K. (Szolomájer, 69.), Bogdán (Bőle, 46.) – Kulcsár K., Balázs B., Sztanics (Reszli, 58.), Marcio – Ismael, Jovánczai (Szepessy R., 46.). Prukner László
PAKS: Kovács A. – Vári, Fiola, Tamási G., Gévay – Heffler T. (Weitner, 55.), Mészáros I., Sipeki (ifj. Haraszti, 55.), Báló (Berkó, 55.) – Nagy I. (Féhr, 81.), Bohner (Cziráki, 76.). Vezetőedző: Gellei Imre
Gólszerző: Bohner (0–1) a 25. percben

LOMBARD PÁPA TERMÁL FC–ZTE 5–2 (2–1)
Pápa, 300 néző. Vezette: Oláh G. (Szalai Z., Farkas B.)
PÁPA: Szűcs L. (Takács T., a szünetben) – Sipos T., Dlusztus, Császár, Mészáros M. (Venczel, 34.) – Zulevs, Gyömbér (Rebryk, 58.), Heffler N. (Sarus, a szünetben) – Bárányos (Bali, a szünetben) – Béres, Szabó Zs.
Vezetőedző: Véber György
ZTE: Sipos G. (Pogacsics, 69.) – Szalai T., Bogunovics (Kovács G., a szünetben), Todorovics (Bozsoki, a szünetben), Illés – Petneházi, Schultz, Horváth A., Sági A. (Kocsis Attila, a szünetben) – Magasföldi, Vittmann (Polareczki, 58.).
Vezetőedző: Csank János
Gólszerző: Zulevs (1–0) a 12., Magasföldi (1–1) a 26., Béres (2–1) a 40., Zulevs (3–1) a 72., Bali (4–1) a 74., Sarus (5–1) a 85., Polareczki (5–2) a 92. percben

VIDEOTON FC–GYŐRI ETO FC 1–1 (0–0)
Székesfehérvár, 400 néző. Vezette: Farkas A. (Kelemen A., Demeter)
VIDEOTON: Tujvel – Vadász, Radovics (Bencze, a szünetben), Sifter, Présinger – Móri, Dvéri (Máté J., 60.), Milanovics – Alison (Szolnoki, 78.), G. Vujovics (Kocsis D., a szünetben), Fejes (Kocsis G., 78.).
Vezetőedző: Mezey György
GYŐR: Molnár P. – Dorogi (Csermelyi, 10.), Eugene, Zámbó, Vető – Berde, Kiss M. (Nicorec, 54.), Dinjár (Pákolicz, 75.) – Koltai, Dudás (Nyári, 57.), Copa (Sánta, a szünetben). Vezetőedző: Pintér Attila
Gólszerző: Máté (1–0) a 65., Eugene (1–1) a 90. percben