| 2003–2004 Bozsik Péter, Mihalecz István, Gellei Imre |
| 2004–2005 Gellei Imre |
| 2005–2006 Dajka László, Szentes Lázár, Simon Antal |
| 2006–2007 Simon Antal, Nagy Tamás |
| 2007–2008 Szlavko Petrovics, Nagy Mihály |
| 2008–2009 Supka Attila |
A zalaegerszegi vezetők elviekben megállapodtak Csank Jánossal, így hétfőtől ő irányítja a labdarúgó Soproni Ligában szereplő ZTE FC-t. A klub vezetői csütörtökön bontottak közös megegyezéssel szerződést a nyáron kinevezett Supka Attilával, és ahogy már beszámoltunk róla, a szakítást követően fel is vették a kapcsolatot Csank Jánossal, akivel pénteken meg is állapodtak.

Fotó: M. Németh Péter
Csank János Zalaegerszegen bővítheti dicsőséglistáját

Fotó: M. Németh Péter
Csank János Zalaegerszegen bővítheti dicsőséglistáját
Csank János pénteken elviekben megállapodott a ZTE FC vezetőivel, és bár a szerződést még nem írták alá, hétfőtől a 61 éves szakember irányítja a Soproni Liga 13. helyén álló együttest.
A zalai klubnál csütörtökön közös megegyezéssel szerződést bontottak Supka Attila vezetőedzővel, majd tárgyalásokat kezdtek a legutóbb a Ferencvárost irányító Csank Jánossal.
Csank János 2003 óta a 11. szakember lesz, aki a ZTE csapatát irányítja. Az ózdi születésű szakembernek ez lesz a 14. megbízatása, és tulajdonképpen már az egész országot bejárta. Legnagyobb sikerét Vácott (1993–1994) és a Ferencvárosnál (2000–2001) érte el, mindkét csapattal bajnoki címet nyert az élvonalban.
Nagy Ferenc, a ZTE FC elnöke a klub internetes oldalán péntek délután jelentette be hivatalosan is Csank János szerződtetését.
A sportvezető nyilatkozatában elmondta, Csank János hétfőn írja alá szerződését, mely egyelőre a szezon végégig szól, és hétfőn kerülhet sor a teljes szakmai stáb kijelölésére is.
„Csank Jánostól azt várjuk, hogy mind szakmailag, mind mentálisan egységes csapatot formáljon, mely képes lesz sikerrel megvívni az előttünk álló presztízsmérkőzéseket” – mondta Nagy Ferenc.
Az ügyvezető a korábbi tréner, Supka Attila szavaira is reagált, aki csütörtökön úgy nyilatkozott, hogy kevés beleszólása volt a játékoskeret kialakításába, ahogy ő fogalmazott: „egy kosár almából kellett kiválogatnia a kevésbé férgeset”.
„A kosárba került férges almákat ki lehet dobni, de pluszmunkával fogyaszthatóvá is lehet tenni” – reagált Nagy Ferenc, aki hozzátette: a klub minden feltételt megteremtett a nyugodt szakmai munkához, ezért nem érti Supka Attila vádjait.
CSANK LESZ A 11. ZTE-TRÉNER 2003 ÓTA
CSANK JÁNOS EDZŐI PÁLYAFUTÁSÁNAK ÁLLOMÁSAI
| 1983–86 | Eger |
| 1986–89 | Békéscsaba |
| 1989–95 | Vác |
| 1995–96 | Proodeftiki Pireusz (görög) |
| 1996–98 | Magyar válogatott (szövetségi kapitány) |
| 1998–99 | Vác |
| 2000–2002 | Ferencváros |
| 2002–2003 | Siófok |
| 2003–2004 | Videoton |
| 2005 | Sopron |
| 2006 | Győri ETO |
| 2006–2007 | DVTK |
| 2007–2008 | Ferencváros |
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik
