A hazai pályán játszó ETO esőben „égett” három góllal a Loki ellen

2008.08.04. 22:05
A Debrecen csapata 3–0-ra győzött a Soproni Liga második fordulójában a Győr ellen. A Loki Oláh Lóránt első debreceni góljával szerezte meg a vezetést, majd Szűcs István duplájával már a szünetig kialakította a végeredményt. UEFA-kupás csapataink közül a Debrecennek sikerült jól a főpróba.
A kép csalóka: Rudolf Gergely (balra) és társai legtöbbször megnyerték a párharcokat
Fotó: Németh Ferenc

A mérkőzés elején egyszerre esett az eső és sütött a nap, a győri és a debreceni szurkolók a melegítő játékosok felett szivárványban gyönyörködhettek. Ekkor még nem tudtuk, hogy a hazai szimpatizánsoknak ennél több öröm nem jut a mérkőzésen.

Az első pár perc tapogatózó játéka után lendületes, jó játék alakult ki a pályán. Az első nagy helyzet a 14. percben hagyta ki a Debrecen, Oláh Lóránt és Rudolf Gergely a jobbnál is jobb helyzetet keresett, így kimaradt a lehetőség.

Az ilyen nagy helyzet kihagyása után a futballtörvény szerint ETO-gólnak kellett volna következni. A győriek azonban nem tudták kihasználni az aktívan játszó légiós, Mario Bicák beadásait, a debreceniek pedig kontrákkal gyorsan játszották át a középpályát, és csatáraik is remekül szakadtak el a győri védőktől.

Egy ilyen kontra végén Oláh Lóránt meg is szerezte a vezetést Herczeg András csapatának a félidő közepén. A Győr igyekezett gyorsan javítani, és nyomást gyakorolt a debreceniek kapujára, védelme azonban nem zárt megfelelően.

Egy sarokrúgás után Szűcs István megszerezte élete első bajnoki találatát. A védő kilenc mérkőzést játszani az első gólja megszerzéséig, a másodikra azonban csak tizenkét percet kellett várni. A 42. percben Leandro beadása után csatárokat megszégyenítő mozdulattal ért labdába a 23 éves védő, és ezzel már 0–3 volt a félidőben!

A győri szurkolók füttyel küldték a csapatot az öltözőbe, a fütty pedig megmaradt a második félidőre is. A Győr nem játszott alárendelt szerepet, de a Loki összeszedettebb és érettebb csapat benyomását tette.

A győriek pontatlanul játszottak, a helyzeteket kihagyták, a Debrecen távoli lövésekkel (elsősorban Czvitkovics Péter révén) próbálkoztak. Völgyi Dániel kiállítása után Egervári Sándor alakulata a szépítés lehetőségét is elveszítette – az eredmény azonban nem változott már.

A hazai szurkolók hazafelé menet nem sok szép dologról tanácskozhattak, esetleg a szivárványról…