A Debrecen győzelemmel búcsúzott a sorozattól, döntős a Diósgyőr

2007.11.14. 20:22
A Diósgyőr jutott a Ligakupa döntőjébe, miután az idegenben elért 4-1-es győzelmet követően hazai pályán "csak" 3-2-re kapott ki Debrecentől. A Loki az első félidőben Szilágyi Péter két góljával közel került a továbbjutáshoz. A második játékrészben azonban kiegyenlített a DVTK, így hiába szerezte meg végül Ibrahim Sidibe találatával a győzelmet a Loki, a hazai csapat 6-4-es összesítéssel jutott a döntőbe.
Ibrahima Sidibe (jobbra) gólt szerzett a hajrában, de ez „csak” a győzelemhez volt elég a DVSC-nek, a továbbjutáshoz édeskevésnek bizonyult
Kőhalmi Péter

Az egész labdarúgó-szezon, mármint a honi, legnagyobb meglepetését a Diósgyőr szolgáltatta. A miskolci csapat a Ligakupa elődöntőjének első mérkőzésén 4-1-re verte az elmúlt három bajnokság győztesét, a Debrecent, így igen nehéz helyzetbe hozta a Lokit, amely idegenben próbálta ledolgozni tetemes hátrányát.

Sokáig úgy tűnt erre esélye sem lesz Mirosláv Beránek együttesének. Az első félidőben egyenlő erők küzdelmét láthatta a publikum, ám a 28. percben megszerezte a vezetést a vendégcsapat.

Nagy Róbert jobb oldali Szilágyi Péter érkezett a legjobb ütemben, és a diósgyőri kapuba bombázta a labdát. (0-1)

Alig öt perccel később pedig már kettő volt a vendégcsapat előnye. A szereposztás ugyanaz volt, mint az első gólnál: a különbség mindössze annyi, hogy ezúttal Nagy "akcióból" hozta helyzetbe Szilágyit, aki ezúttal egy kissé közelebbről, mint az első találatánál, szerzett gólt. (0-2)

A félidő hajrájára feléledt a DVTK, ám igazából a szünetre volt szükség ahhoz, hogy stabilizálja játékát a hazai egylet.

A második félidőben némi szerencsével szépített a DVTK: Sipeki István szöglete pattant a vendégvédők hátáról Csernyánszki Norbert kapujába. (1-2)

A 60. percben pedig Simon Attila, döntötte el végleg a továbbjutás sorsát. a hazai csatár közelről volt eredményes. (2-2)

A mérkőzés ugyan döntetlenre állt, ám összetettben megmaradt az első mérkőzés különbsége.

Peregtek a percek, a Loki pedig nem tudott közelebb kerülni riválisához. A rendes játékidő hosszabbításában még Ibrahim Sidibe gondoskodott arról, hogy legalább győzelemmel búcsúzzon a kupától a Debrecen: a légiós találatával kialakult a 2-3-as végeredmény.