Tököli Attila duplázott

KRASZ EMILKRASZ EMIL
2006.10.14. 20:27
A másodosztályú labdarúgó-bajnokság 10. fordulójában a Ferencváros hazai pályán négy góllal verte a Jászberény csapatát. Így ötödik hazai mérkőzését is megnyerte Gellei Imre csapata, amelynek gólaránya igencsak félelmetes az Üllői úton: 19-1!
Gellei Imre Rácz Róbert
Gólszerző:Tököli (3., 90+1.), Laczkó (73.), Jovánczai (83.)
Csere: Bartha helyett 42 Jovánczai (46.), Szabó Z. helyett Nagy R. (61.), Fülöp helyett Faticsku (79.), Dragóner helyett Ferencz (84.), Gulyás helyett Kisnémeth (85.), Lipcsei helyett 27 Csepregi (86.)
Sárga lap: Dragóner (11.), Tóth T. (37.)

Tököli Attila két gólja mellett adott egy gólpasszt, de azért elkönyvelhet még egy másik "assisztot" is
Török Attila

Ferencvárosi kezdést követően alig telt el három perc a mérkőzésből, máris vezetést szerzett a hazai gárda. A szezonban remek formát mutató Laczkó Zsolt erőszakosan tört be a tizenhatoson belülre, majd beadását a röviden jó ütemben érkező Tököli Attila fejelte a vendégek hálójába.

Hiába azonban az előny, a hazaiak a korábban megszokotthoz képest ezúttal álmosabban, ráérőssebben futballoztak a kelleténél.

Ennek köszönhetően kétszer is veszélyeztették Kemenes Szabolcs kapuját a vendégek: előbb egy szabadrúgásnál még nem kellett közbeavatkoznia, majd nem sokkal később már bravúrra volt szüksége a hazai kapusnak, hogy Szász lövésénél megőrizze hálóját a góltól.

Ettől eltekintve a kissé megilletődöttnek tűnő jászberényiek nem sok vizet zavartak a hazai térfélen, tulajdonképpen kizárólag a védekezésre koncentráltak. Azt azonban jól csinálták, hiszen a leszűkített terület miatt nem igazán talált fogást ellenfelén a mezőnyfölényben, de lassan és körülményesen futballozó Ferencváros.

Két fejessel, valamint Laczkó közeli, illetve Lipcsei távoli lövésével veszélyeztették a vendégkaput a hazaiak, de ezek egyike sem vezetett eredményre.

A szünetben testileg és lelkileg is felfrissültek az öltözőben a ferencvárosiak, aki a folytatásban már igen erős nyomás alá helyezték Rácz Róbert kapuját.

A vendégek rutinos, első osztályt is megjárt hálóőre azonban több alkalommal is bravúrral hárított – Deme, Tököli, Lipcsei is veszélyeztetett – a 73. percben azonban már ő sem segíthetett a vendégeknek

Akkor megtört a 70 perces jég: Tököli beadását Laczkó értékesítette. Kapuja elé szegezte az ezt követően már igen kevés ellenállást felmutató vendégeket a hazai csapat, amelynek nem is lehetett más a végeredménye, mint újabb gól. Tököli ezúttal egyénileg fejezte be az akciót, ám Rácz védett, de vendégkapus balszerencséjére az oldalra ütött labda Jovánczai elé került, a cserecsatár pedig élt az üres kapu adta lehetőséggel.

A hajrában Tököli szépségdíjas találattal megszerezte második aznapi gólját is, mintegy keretbe foglalva ezzel remek teljesítményét.

Megérdemelten nyert még ilyen arányban is és tovább őrzi bajnoki veretlenségét, valamint hazai pályán száz százalékos teljesítményét a Ferencváros.