Lewandowski és Pablo Torre is duplázott, a Barcelona kiütötte a Sevillát

2024.10.20. 23:00
Gáláztak a katalánok hazai pályán (Fotó: Getty Images)
A spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 10. fordulójában a Barcelona hazai pályán nagyon sima, 5–1-es győzelmet aratott a Sevilla ellen. Lewandowski és Pablo Torre duplázott, Gavi közel egy év kihagyás után lépett újra pályára.

SPANYOL LA LIGA
10. FORDULÓ
BARCELONA–SEVILLA 5–1 (3–0)
Barcelona, Camp Nou. Vezette: Bengoetxea
BARCELONA: I. Pena – Koundé, Cubarsí, I. Martínez, A. Balde – M. Casado, Ansu Fati (Gerard Martín, 76.), Pedri (Gavi, 83.) – Yamal (Pablo Torre, 76.), Lewandowski (Pau Víctor, 66.), Raphinha (Fermín López, 66.). Vezetőedző: Hansi Flick
SEVILLA: Nyland – Carmona, Badé, Marcao, Pedrosa (Montiel, 81.) – Agoumé (Idumbo, 70.), Gudelj, Peque (Suso, a szünetben; D. Sow, 70.) – Lukebakio, I. Romero, Ejuke (Sambi Lokonga, 45+1.). Vezetőedző: Francisco Javier García Pimienta
Gólszerző: Lewandowski (24. – 11-esből, 39.), Pedri (28.), Pablo Torre (82., 88.), ill. Idumbo (87.)

A Sevilla a két csapat legutóbbi négy meccsén nemhogy pontot, még gólt sem tudott szerezni a Barcelona vendégeként, az utolsó győzelméig pedig 2002-ig kell visszamenni az időben – és a formákat nézve az andalúzok most sem számíthattak túl sok jóra. Annál is inkább, mert a Barcelona nem engedhette meg magának, hogy a Real Madrid elleni október 26-i el Clásico előtt pontokat hullajtson hazai pályán.

Az első percekben viszont még állta a sarat a vendégcsapat, sőt, Dodi Lukebakio révén még egy veszélyes lövésig is eljutott. Ezzel azonban el is lőtte valamennyi puskaporát a Sevilla, amely a folytatásban már semmi ellenállást nem tudott kifejteni. A 23. percben Peque megrántotta Raphinha vállát, amiért a játékvezető – némi meglepetésre – azonnal befújta a tizenegyest. Robert Lewandowski pedig nem hibázott, ugrott egyet a lövés előtt, majd higgadtan a kapu jobb alsó sarkába gurított. A 28. percben már kettővel ment a katalán sztárcsapat: Lamine Yamal átadása után Pedri kapásból, 17 méterről szép mozdulattal tekert a Sevilla kapujába. Lendületben maradt a Barcelona, amely még a félidő előtt háromgólosra duzzasztotta az előnyét. A 36. percben Lewandowski közeli lövését még hatalmas bravúrral kivédte Orjan Nyland, ám három perccel később már a norvég kapus is tehetetlen volt: Raphinha nagy erejű átlövésébe bravúrosan ért bele Lewandowski, a nagy formában futballozó lengyel belsőjéről pedig védhetetlenül vágódott a labda a bal sarokba.

A második félidő egy Nyland-bravúrral indult, Yamal lövését tornászta ki a Sevilla kapusa. Aztán Raphinha percei következtek: a brazil előbb a kapuba gurított, de ezt les miatt nem adta meg a játékvezető, aztán egy lapos lövése centikkel tévesztett célt. Ezt követően változott megváltozott a meccs dinamikája: a Barcelona érezhetően visszavett a tempóból, Hansi Flick pihenőt adott Lewandowskinak, Raphinhának és Yamalnak is, ám a Sevilla így sem tudott közelebb kerülni ellenfeléhez. Mi több, a 81. percben az egyik csereember, Pablo Torre is betalált egy megpattanó lövéssel. A gól után még egy dolognak örülhettek a Barcelona-szurkolók: tíz hónapos kényszerpihenő után ismét pályára lépett Gavi, akit álló tapssal üdvözöltek a hazai hívek. S még a hajrára is maradt látnivaló: a 87. percben Stanis Idumbo Muzambo futotta le ellenfelét, és szerezte meg a Sevilla becsületgólját a meccsen.

Azonban az utolsó szó így is a Barcáé volt a meccsen, két perccel később Pablo Torre egy szabadrúgás után állította be a végeredményt. A Barcelona tehát megtartotta jó formáját, és győzelemmel hangolt a Real Madrid elleni jövő heti szuperrangadóra. 5–1

Lewandowski duplázott a Sevilla elleni bajnokin (Fotó: Getty Images)