2005.05.14. 21:45
SÁRGA LAP
Kovács J. (Rusvay buktatásáért) a 3., Udvari (Urbán lerántásáért) a 37. percben
SZÖGLETARÁNY: 4:5 (0:5)

23. perc: Bánföldi adott középre balról, ahol Palásthy üresen érkezett, és 11 méterről, ballal a léc alá lőtte a labdát. 0-1
62. perc: Bánföldi passzolt a bal szélre egy szabadrúgást, ahonnan Babó ívelt középre, Rusvay hat méterről a léc alá csúsztatta a labdát. 0-2
67. perc: Szatmári emelt jobbról a másik oldalra, Hajdú nyolc méterről a bal felső sarokba fejelte a labdát. 0-3
80. perc: Sipos ugratta ki Urbánt a 16-os vonalánál, a bodajki támadó 15 méterről, jobbal a jobb felső sarokba lőtte a labdát. 1-3

Egyperces gyászszünettel kezdődött a mérkőzés. A hazaiak főrendezője, Pogács Attila két hete a BKV Előre elleni mérkőzés után hunyt el. Az első helyzetre tíz percet kellett várni, amikor Urbán Gábor találta el a kapufát. A vendégek átvették a játék irányítását, és a 23. percben Palásthy Norbert gólra váltotta a váciak mezőnyfölényét. A játék képe ezután sem változott, és Palásthy kétgólosra növelhette volna a vendégek előnyét, de Kovács Zoltánba lőtte a labdát. A félidő vége előtt egy perccel ismét Urbán került helyzetbe, de hosszan kapta a labdát, a kapu fölé emelt. Hiába adódott a második 45 perc első helyzete a hazaiak előtt, hamarosan a váciak háromgólosra növelték az előnyüket. A mérkőzés vége előtt tíz perccel a nagy kedvvel futballozó Urbán megszerezte a bodajkiak szépítő gólját, de hiába tett meg mindent ezután a fiatal hazai csapat, újabb góllal már nem tudta szorosabbá tenni a mérkőzést. A Vác magabiztosan gyűjtötte be a három pontot.

Mestermérleg
Zoran Kuntics:
- Az egyetlen pozitívum az volt, hogy sok gólhelyzetet alakítottunk ki. Remélem, a közeljövőben ezeket értékesíteni is tudjuk majd.
Gyimesi László: - Örülök neki, hogy ezúttal a jó játék gólokkal párosult, és megérdemelten vihettük haza a három pontot.