NB I B: REAC-Szombathely 0-0

A mérkőzésről tudósított: B. NAGY ZOLTÁNA mérkőzésről tudósított: B. NAGY ZOLTÁN
2005.04.10. 21:24
Az idén nem megy a REAC-nak. Sovány vigasz a szurkolóknak: gólok helyett csupán kapufás lövéseket láthattak
SÁRGA LAP:Borsi (Kapcsos visszarántásáért) a 10., Gál I. (Mihalecz buktatásáért) a 45., Czeglédi (Cseri gáncsolásáért) a 70., Havrán (Balassa buktatásáért) a 84. percbenSZÖGLETARÁNY: 6:2 (1:1)Az őszi idényt az első helyen záró REAC három döntetlennel kezdte a tavaszt, így a váratlan pontvesztések miatt a rákospalotaiak kénytelen voltak átadni a vezető pozíciót a Tatabányának, azaz a Haladás ellen hazai környezetben csakis a győzelem volt elfogadható a XV. kerületiek számára.Igen ám, de a negyedik percben mégis a vendégek szerezhettek volna vezetést: egy kipattanó labdát Rajos Gábor 22 méterről lőtt kapura, amely a jobb kapufáról pattant vissza a mezőnybe. A REAC-ot nem ijesztette meg a Haladás lehetősége, bátran kezdeményezett a vendéglátó. A 16. percben Havrán József, majd hét perccel később Nyerges Krisztián előtt adódott lehetőség gólszerzésre, de mindkét rákospalotai támadó próbálkozásánál fellégezhettek a Haladás-hívek.
Az izmot megfeszítve kell küzdeni – ennek a kívánalomnak eleget tett a REAC csatára, Nyerges Krisztián, azonban a szombathelyi védôk ôt is felôrölték (Fotó: M. Németh Péter)
A folytatásra kissé visszaesett az iram, a hazaiak ugyan mezőnyfölényben játszottak, de akcióik nem igazán jelentettek veszélyt Kurucsai Kornél kapujára. Az unalomtól elszenderülő nézőket a csöpögő eső mellett a 40. percben Mihalecz Péter 14 méterről leadott lövése, majd Szentpéteri Viktor parádés mentése hozta újra meccshangulatba. A szünet után sem emelkedett a színvonal, a játékosok a két 16-os között harcoltak egymással, igazán gólszagú helyzet nélkül.

A 65. percben Mihalecz István becserélte csodafegyverét, Koman Vladimirt, aki pályára lépése után két perccel áthámozta magát a REAC védelmén, s tíz méterről leadott lövése után a labda a jobb kapufáról vágódott ki. A hajrára mindkét együttes nagyobb hangsúlyt helyezett a három pont megszerzésére, élvezetesebb is lett ezzel a találkozó. A 81. percben, parádés REAC-akció után Horváth Tamás 17 méterről a lécet találta telibe. A házigazdák mindent megtettek a győzelem érdekében, szinte kapujukhoz szegezték a szombathelyieket, az első tavaszi sikert eredményező találatot mégsem sikerült megszerezniük.

Mestermérleg
Urbán Flórián: - Nem találtuk a szombathelyi bunkerfoci ellenszerét. Támadójátékunk nem volt a legmegfelelőbb, de én továbbra is hiszek csapatomban, és biztos vagyok benne, hogy kilábalunk a hullámvölgyből.
Mihalecz Péter: - A bajnokságban eddig még egyszer sem játszottunk döntetlent. Azt hiszem, a REAC-pályán elfogadható, hogy egy pontot szereztünk, véleményem szerint nem is érdemtelenül, hiszen kétszer is a kapufát találtuk el.