NB I B: REAC-FC Szeged 3-1

A mérkőzésről tudósított: B. NAGY ZOLTÁNA mérkőzésről tudósított: B. NAGY ZOLTÁN
2004.09.15. 21:20
Érthetô a rákospalotaiak öröme (balról): Cseri Gergô, Virágh Tibor és Nyerges Krisztián tegnap már a csapat negyedik gyôzelmét ünnepelhette (Fotó: Farkas József)
A harmadik fordulóból elhalasztott mérkőzést pótolták Rákospalotán. Az összecsapás esélyesei egyértelműen a százszázalékos hazaiak voltak, akik a papírformát igazolván már a kezdő sípszó elhangzását követően támadásba lendültek. Mezőnyfölényben játszott a REAC, s a 10. percben akár előnybe is kerülhetett volna, de Kapcsos Vince 14 méterről leadott lövését Balázsi Zoltán hatalmas bravúrral szögletre mentette. A 25. percben aztán a listavezető bizonyított, s Kovács Balázs révén, ha tizenegyesből is, de megszerezte a vezetést. A gólt követően továbbra is élénk iramban játszottak a csapatok, igazán élvezhető volt az összecsapás. Az első félidő hoszszabbításában, egy formás akció után Kocsis István bombagóljával tovább növelte előnyét a REAC, majd egy perc múlva Bali Péter szabálytalansága után létszámában megfogyatkozott a Szeged. A második játékrészben, ahogy azt várni lehetett, a REAC futószalagon gyártotta a helyzeteket, a Szeged szinte csak a védekezésre rendezkedett be, ám a hazai akciók vagy lesen akadtak el, vagy pedig a rákospalotai játékosok rontották el a jobbnál jobb lehetőségeket. A 68. percben a REAC próbálkozásai a csereként beállt Nagy Gábor révén ismét góllá értek, majd a kissé megnyugodott házigazdák pillanatnyi kihagyását kihasználva Vukovics szépített. Remek játékkal a REAC megérdemelten tartotta itthon a három pontot, s továbbra is őrzi előnyét a bajnokságban.

Mestermérleg
Urbán Flórián: - Ahelyett, hogy gólkülönbséget javítottunk volna, a végén majdnem izgalmassá tettük a mérkőzést.
Marko Milosevics: - Az első félidőben két nagy helyzetet rontottunk, majd szétesett a játékunk.

SÁRGA LAP
Mórocz (Nyerges gáncsolásáért) a 12., Nyerges (kezezésért) a 27., Babos (Csopaki visszarántásáért) a 29., Kovács B. (Bartyik buktatásáért) az 56., Bartyik (Csopaki lerántásáért) a 75. percben
KIÁLLÍTVA
Bali a 48. percben
SZÖGLETARÁNY: 8:1 (6:1)

25. perc: Nyergest buktatta Ljuna a 16-oson belül - tizenegyes. A büntetőt Kovács Balázs végezte el, és bődületes erővel laposan a kapu bal oldalába lőtte a labdát. 1-0
47. perc: Kapcsos ugratta ki Csopakit, aki a szegedi 16-osig vezette a labdát, majd a bal oldalon üresen álló Kocsishoz paszszolt, aki 17 méterről kilőtte a bal alsó sarkot. 2-0
48. perc: Kapcsos tört előre, de a felezővonalnál Bali hátulról becsúszva szabálytalanul szerelte, Hanacsek Attila kiállította a vétkes szegedi labdarúgót.
68. perc: Nagy Gábor passzolt a jobb oldalon felfutó Kovács Balázs elé, aki néhány lépést követően visszaadta a labdát a feladónak, aki két védő között a bal alsó sarokba helyezett. 3-0
72. perc: Mórocz ívelte a labdát Vukovics elé, s a szegedi csatár 12 méterről a kapu közepébe lőtte a labdát. 3-1