NB I B: Szeged–Vác 3-1

THÉKES ISTVÁNTHÉKES ISTVÁN
2004.05.05. 21:24
SÁRGA LAP
Babos (Bari buktatásáért) a 16., Bozori (Ferenczy felvágásáért) a 22., Zachar (Csúri megrúgásáért) a 79., Kurucsai (Koszora gáncsolásáért) a 90. percben

SZÖGLETARÁNY: 4:3 (2:2)

50. perc: A balösszekötő helyén megiramodó Bari húszméteres vágtája végén a 16-oson belül kicselezte Móroczot, majd 12 méterről a bal alsó sarokba helyezett. 0–1
66. perc: A jobbösszekötő helyén megiramodó Kurucsai 14 méterről leadott lövését követően Kiss Szabolcs vetődve oldalra tenyerelte a labdát, azonban pontosan Kulacsik elé, aki két lépésről a jobb alsó sarokba lőtt. 1–1
78. perc: Kurucsai a jobb oldalról, élesen a kapu elé lőtt, és Kulacsik nyolc méterről, kapásból a léc alá bombázott. 2–1
90. perc: Kulacsik hat méterről, középről a kapu jobb oldalába lőtte a labdát. 3–1

Völgyi Dániel, a szegediek 17 éves ifjúsági válogatott középpályása kis híján góllal mutatkozott be élete első második vonalbeli mérkőzésén. A nyurga tehetség fejjel veszélyeztetett, ugyanezt tette a másik kapunál Bozori Balázs. Lüktető tempójú, eseményekben gazdag első felvonást ígért a bevezető negyedóra, ám a mozgalmas prológot szürke harminc perc követte. Szünet után Bari Jenő gólt érő egyéni alakítását követően sebességet váltottak a hazaiak, s egy formás támadás végén Kulacsik Tamás egyenlített. A mezőny legjobbja a hajrában két góllal biztosította be csapata zsinórban harmadik győzelmét, majd egymás után a harmadik meccsét nyerte a Szeged.

Mestermérleg
Szalai István:
– Egységes csapatjátékunk jutalma ez a győzelem.
Szabados György: – A sors fura fintora, hogy mi próbáltunk futballozni és mi kaptuk a gólokat.