Gera parádézott

PATAKI GYULAPATAKI GYULA
2004.04.04. 13:39
Magabiztos győzelmet aratott a Ferencváros az NB I 21. fordulójának vasárnapi mérkőzésén a Győr felett.
A zöld-fehér csatársor: Gera (jobbra) triplázott, Sasu ezúttal nem volt eredményes (Fotó: Németh Ferenc)
A hazai zöld-fehérek a tavasz eddigi mérkőzésein nem éppen szerzett góljaikról voltak híresek, hanem arról, hogy védelmük eszén nem lehet túljárni, ezt bizonyítja, hogy még érintetlen volt a hálójuk. Ez a sorozat most sem szakadt meg, hiszen a győri játékosok sem tudtak túljárni Szűcs Lajos eszén.

Hiányzók mindkét oldalon

Egyik csapat sem a legerősebb összeállításában lépett pályára a találkozón, hiszen a hazaiaknál a Debrecen ellen kiállított Kriston Attila, valamint a szintén a hajdúságiak ellen harmadik sárga lapját begyűjtő Tököli Attila sem állhatott Pintér Attila rendelkezésére, míg Gyepes Gábor, Alekszandar Jovics, valamint Zováth János még mindig sérült.
A győrieknél is hiányzott két alapember, ám ők – elsősorban csapatuk fiatal átlagéletkora miatt – jobban megérezték a két szintén fiatal, ám már rutinosabbnak számító labdarúgó, Stark Péter és Németh Norbert hiányát.
A mérkőzés elején a két csapat nem is rontott egymásnak, hosszú ideig "kóstolgatták" egymást, ennek köszönhető, hogy az első húsz percben a legfontosabb feljegyeznivaló az volt, hogy egy összecsapás után a földön maradt a szlovén válogatott középpályás, Adem Kapic, majd nem sokkal később jelezte, hogy cserére van szükség, mivel szédeleg, rosszul érzi magát. Helyére a fiatal Somorjai állt, aki remek teljesítményt nyújtott a továbbiakban.
Az viszont észrevehető volt, hogy az egyik bástyáját – Stark – vesztő győri védelem több esetben elszámította a belőtt labdákat, ám akkor még a fiatal Krass kapus kisegítette őket, vagy a ferencvárosi támadóknál volt gond az irányzékkal.

Két fejesgól

A 37. percben már semmi nem segíthetett a Győrön, hiszen Rósa remekül adott be jobbról, és érkezett Gera Zoltán, aki a bal alsó sarokba fejelt, majd ismét ő bólinthatott ezúttal egy bal oldali Sasu-beadás után.
A Ferencváros így megnyugtató előnnyel vonulhatott pihenőre, ám Reszeli Soós István még nem óhajtotta borítékban átnyújtani nekik a három bajnoki pontot, így cserére szánta el magát a szünetben: az aktív, ám sokat hibázó Nyilas Eleket a gólzsák Igor Nicsenko váltotta. A második félidőben emiatt bátrabban mert játszani a győri csapat elöl, viszont gólt újra a Ferencváros szerzett, talán mondani sem kell, hogy ezúttal is Gera volt eredményes.
Kellemes meglepetés volt a győrieknél Priskin Tamás játéka, aki az első félidőben nem tudott sokat hozzátenni a játékhoz, a másodikban azonban nagyon aktív volt, többször vállalkozott lövésre, ám nem tudott gólt szerezni.
Tudott viszont Somorjai, aki egy remek Lipcsei-átadás után közelről a jobb alsó sarokba lőtt, ezzel végképp fölényessé téve a ferencvárosi győzelmet.

Reszeli: Kellemes felhozópartnerek vagyunk

A mérkőzés után a találkozó hőse, a mesterhármast szerző Gera Zoltán elmondta, hogy ő nem érezte olyan jónak a teljesítményét a mérkőzés elején, hiszen keveset találkozott a labdával, ám Rósa remek beadása után szerzett gólja felhozta mind őt, mind a csapatot, majd ezt követte a második is. Azt is hozzátette, hogy ami a Debrecen ellen nem sikerült, az most mind bejött.

Reszeli Soós István, a győriek szakmai igazgatója természetesen csalódott volt az eredmény miatt, hiszen nem erre számított: akárcsak az Újpest ellen, most is kellemes felhozópartnerek voltak, több játékosnak még sok volt ez a találkozó, többen hamar feladták. Az alsóházban a cél az utolsó két hely elkerülése.

Pintér Attila érthetően boldogabb volt a lefújás után, kiemelte, hogy sokadik olyan mérkőzése ez csapatának, amikor nem kap gólt, most azonban sikerült a közönséget is kiszolgálni. A hibákról is szót ejtett, szerinte volt csapatának egy 20-30 perces "langyosabb" időszaka, ezen változtatni kell. Nem emelt ki csapatából senkit, mert véleménye szerint mindenki megtette a feladatát.