NB I B: FC Szeged-Szolnoki MÁV 1-0

THÉKES ISTVÁNTHÉKES ISTVÁN
2004.03.27. 22:00
SZÖGLETARÁNY: 7:6 (4:2)

43. perc: Ferenczy 18 méterről, a jobbösszekötő helyéről célozta meg a szolnoki kaput. Rézsó csak kiütni tudta a labdát, Kurucsai ott termett, és négy lépésről a jobb alsó sarokba helyezett. 1–0

A 25. percben Millinkhoffer György izomszakadást szenvedett, és lebicegett a pályáról. Eseményekben bővelkedett az alföldi rangadó első félidejének utolsó harmada. A 32. percben, Kurucsai András fejesét követően a lécről pattant a mezőnybe a labda, válaszként Pelles András közelről mellé lőtt. Nem volt benne a gól a Szeged játékában, ennek ellenére előnnyel vonulhatott pihenőre. Szünet után egy elszántabb Szolnok jött ki az öltözőből, és bő húsz percen át nagy nyomás alatt tartotta ellenfele kapuját. A szorításból szabadulva Dóra János növelhette volna csapata előnyét, közeli lövését követően Rézsó Péter hárított. Az utolsó negyedórában szinte kapujához szögezte ellenfelét a vendégcsapat, fölényét azonban képtelen volt gólra váltani. Az utolsó lehetőséget a 90. percben Balla Mihály puskázta el.

Mestermérleg
Szalai István:
– Ezt a győzelmet a betegségéből fölépült Csaba László főrendezőnek ajánljuk.
Tóth Dénes: – Jószerével végigtámadtuk a kilencven percet, de nem tudtuk feltörni ellenfelünk védelmét.

A 20. forduló válogatottja
A-csapat:
Deli (Dunaújváros) 7 – Tímár (Tatabánya) 7, Szekér (Dunaújváros) 7, Sztanó (Dunaújváros) 7, Pálfi R. (Tatabánya) 8 – Nánási (Honvéd) 7, Halgas (DVTK) 7, Kenesei Z. (DVTK) 7, Kanta Sz. (Bodajk) 7 – Csopaki (BKV Előre) 7, Pálfi L. (Bodajk) 8
B-csapat: Molnár M. (Hévíz) 7 – Miklósvári (Bodajk) 6, Pomper (REAC) 7, Sipos Z. (Tatabánya) 7, Szirtesi (BKV Előre) 6 – Ferenczy (Szeged) 6, Szabó A. (Szolnok) 6, Rajnay (Tatabánya) 6, Csúri (Szeged) 6 – Borgulya (Honvéd) 7, Dóra (Szeged) 7
A forduló játékvezetői hármasa: Arany Tamás (Makk, Szalai Z.) 9 (BKV Előre–Nyíregyháza)