FC Szeged-DVTK-Borsodi Sör 1-2

THÉKES ISTVÁNTHÉKES ISTVÁN
2004.03.13. 23:19
SÁRGA LAP
Puskás (sípszó utáni labdaelrúgásért) 43., Faragó (színészkedésért) a 45., Vitelki (Turján buktatásáért) az 52., Ferenczi (Kenesei Z. felvágásáért) az 57., Gáspár (Kulacsik buktatásáért) a 62. percben

SZÖGLETARÁNY: 4:3 (3:2)

5. perc: A 16-os oldalvonalánál a jobb oldalon Halász és Mórocz egymásra várt a felszabadítással, Kovacsics ott termett, és éles szögből a jobb alsó sarokba gurított. 0–1
10. perc: Dóra az alapvonal közvetlen közeléből a jobb oldalról középre lőtt, és Kulacsik négy méterről a jobb alsó sarokba helyezte a labdát. 1–1
90. perc: A végén dőlt el a mérkőzés sorsa: Kenesei Zoltán jobb oldali szöglete után Kasza három lépésről a léc alá bombázott. 1–2

Kovacsics Károly szemfülességét dicséri a diósgyőriek vezető gólja, de Kulacsik Tamás jóvoltából gyorsan érkezett a szegedi válasz. A következő félórában csupán helyzetekig jutottak a csapatok. Előbb Dóra János hibázott a diósgyőri kapu torkában, majd a 25. percben Faragó István is elpuskázott egy lehetőséget. Ebben a műfajban Ciprian Binder vitte el a pálmát: a vendégek középpályása a 45. percben három lépésről Halász Krisztiánt találta telibe a labdával. A szünet után színesedett a játék, sajnos, ez a megállapítás nem a színvonalra értendő, sokkal inkább a kiosztott sárga lapoknak, továbbá a szegedi B-közép petárdás tűzijátékának. Úgy tűnt, igazságos döntetlennel ér véget a találkozó, ám a csereként pályára lépő Kasza Gábor a lefújás előtti másodpercekben megszerezte a vendégek győztes gólját. Győzelmével a Diósgyőr is a feljutásra esélyes csapatok közé került.