NB I B: Pápa-Szolnok 1-2

A mérkőzésről tudósított: VARJAS KÁLMÁNA mérkőzésről tudósított: VARJAS KÁLMÁN
2003.11.23. 20:12
SÁRGA LAP
Gombos (Kotula akadályozásáért) a 8., Szép (reklamálásért) a 29., Lászka (Németh felvágásáért) a 42., Sátori (labdaelrúgásért) az 58., Lettrich (Fonyadt buktatásáért) a 64., Kotula (Hudák felvágásáért) a 89. percben

KIÁLLÍTVA
Lettrich a 90. percben

SZÖGLETARÁNY: 9:3 (4:2)
9. perc: Antal büntetőből félmagasan vágta a labdát a kapu jobb oldalába. 0–1
16. perc: Germán 20 méterről, a jobbösszekötő helyéről, ballal, kapásból óriási gólt lőtt a bal felső sarokba. 1–1
28. perc: Antal a 16-os bal oldaláról szabadrúgásból, laposan lőtte a labdát a kapu jobb oldalába. 1–2
90. perc: Lettrich megkapta második sárga lapját, s ezért jogosan állította ki a játékvezető.

Hazai támadásokkal indult a találkozó, aztán jött Dubraviczky Attila játékvezető és ítélt, mégpedig büntetőt… Az ok: a labdát fedezni igyekvő Gombos Richárd akadályozta Kotula Lászlót a labda megszerzésében.

Szabó Andrásnak elfogyott a türelme: a Pápa edzôjét a játékvezetô elküldte a kispadról (Fotó: M. Németh Péter)
A bírói tévedésnek meglett a következménye, s a vezető gól után felbátorodtak és egyre jobban játszottak a vendégek, majd a folytatásban a pályán, s a nézőtéren egyaránt felforrósodtak az indulatok, a játék pedig háttérbe szorult. Az 59. percben az amúgy az egyik legnyugodtabb idegzetű magyar edző, Szabó András sem bírta cérnával, őt reklamálásért a játékvezető elküldte a kispadról. Hogy valami szó a játékról is essék, a vendéglátók hiába támadtak, képtelenek voltak valamire való helyzetet kidolgozni, a szolnokiak pedig a legegyszerűbb eszközökkel romboltak, majd végül nem kis meglepetésre, noha érdemtelenül három ponttal távoztak.

Mestermérleg
Szabó András:
– Gratulálok a játékosaimnak, hogy ezt a mérkőzést ilyen körülmények ellenére higgadtan végig tudták játszani.
Tóth Dénes: – Kitűnő játékvezetés mellett fegyelmezett játékunkkal értékes győzelmet arattunk.