2003.11.22. 22:06
SÁRGA LAP
Ferenczi (szimulálásért) a 20., Gelbman (Török felvágásáért) a 43. percben
SZÖGLETARÁNY: 2:5 (1:3)

2. perc: Csopaki jobb oldalról ívelt középre, a labda átszállt a fejek fölött, majd Károlyi Róbert mellel levette azt, és hat méterről a kapu közepébe helyezett. 0–1
27. perc: Az előretörő Kasza 14 méterről, a jobbösszekötő helyéről a jobb alsó sarokba lőtte a labdát. 0–2
31. perc: Földvári vezette fel a labdát, majd 32 méterről, a jobbösszekötő helyéről nagy erővel lőtte a labdát a jobb felső sarokba. 0–3
71. perc: Csopaki ügyes cselek után, 12 méterről a bal felső sarokba lőtt. 0–4
77. perc: Babos Áron 35 méterről a jobb alsó sarokba lőtte a labdát. 1–4

A bajnokság eleji gyengélkedés után a BKV Előre lassan mágára talált, s Dajka László csapata egyre feljebb került a tabellán – igaz, az elmúlt héten a listavezető, és most már őszi bajnok ellen vereséget szenvedett a csapat. Éppen ezért az volt a kérdés, hogy az újonc Szeged otthonában melyik arcát mutatja majd a közlekedési együttes. Nos, utóbb kiderült, a szebbiket…
Persze, ehhez kellett a házigazda rossz játéka is. A szegediek középhátvédje, Mórocz Zsolt pénteken magas lázzal ágynak dőlt, ezért Szalai István vezetőedző az egész héten húzódásos sérüléssel bajlódó Gelbman Csabát állította a védelem tengelyébe. A szokatlan összetételű hazai hátvédsor első hibáját rögtön a kezdés után góllal büntette Károlyi Róbert. A folytatásban egyenrangú ellenfelek küzdelmét láthattuk, már-már úgy tűnt, talpra áll az FC Szeged, ám Kasza István növelte a BKV Előre előnyét. Kevéssel utána Földvári Csaba szépségdíjas góljával tette fel a koronát csapata első félidőbeli remek teljesítményére. A szünet után mindkét együttes derekasan küzdött, de ezen a ködös délutánon a BKV Előre minden tekintetben felülmúlta ellenfelét. Ilyen különbségű győzelme is megérdemelt.

Mestermérleg
Szalai István:
– Az utóbbi négy hétben olyanok vagyunk, mint a tej: amikor kifutunk, megégünk.
Dajka László: – Végig kezünkben tartottuk a mérkőzést. Fölényünk szép gólokban is megmutatkozott.