NB I B: BKV Előre–FC Tatabánya-AT 2–0

UGRÓCZKY KÁROLYUGRÓCZKY KÁROLY
2003.11.02. 22:55
SÁRGA LAP
Rézmányi (gáncsolta Törököt) a 15., Pálfi (buktatta Földvárit) a 31., Máté (gáncsolta Törököt) a 41., Kovács A. (visszahúzta Gasparikot) a 69., Gasparik (reklamálásért) a 75., Ruppert (időhúzásért) a 87. percben

SZÖGLETARÁNY: 9:2 (5:0)

78. perc: A csereként beállt Makovi a kaputól húsz méterre lövésre szánta el magát, a labda a csúszós füvön megpattant és a védeni akaró kapus, Pikács kezét érintve a kapu jobb oldalában kötött ki. 1–0
81. perc: Az apró termetű Török Sándor "meghúzta” a labdát a bal oldalon, aztán nagyszerűen ívelt a jobbösszekötő helyén érkező Csopaki elé, aki kapásból, tíz méterről hatalmas gólt lőtt a kapu jobb oldalába. 2–0

Az első igazi eseményre a 24. percig kellett várni, ekkor előbb Kónya László, majd Csopaki István közeli lövését hárította bravúrral a vendégek kapusa, Pikács József. Továbbra is az Előre kezdeményezett valamivel többet, de eredmény nélkül. A 30. percben Csopaki István hat méterről a jobb kapufára rúgta a labdát. A szünet után a cserék láthatóan a hazaiakat segítették inkább, az Előre egyre nagyobb fölénybe került, a várva várt gólra azonban a 78. percig kellett várni. Ekkor a találkozón addig kitűnően védő Pikács József hibázott, kicsúszott a kezéből a labda, és máris egy nulla volt a hazaiaknak. A 81. percben aztán végleg eldőlt a mérkőzés, mert Csopaki István fantasztikusan nagy lövéssel kettőre növelte az előnyt. A mérkőzés hajrájában dőlt el a találkozó, de a látottak alapján a hazaiak győzelme teljesen megérdemelt.

Mestermérleg
Dajka László:
– Mezőnyfölényünk végül gólokká érett, s megérdemelten nyertünk.
Mészáros Ferenc: – A jobb erőkből álló BKV Előre megérdemelten nyert, bár kár azért az első bekapott potyagólért.