NB I B: FC Tatabánya-REAC 2-3

A mérkőzésről tudósított: B. NAGY ZOLTÁNA mérkőzésről tudósított: B. NAGY ZOLTÁN
2003.10.25. 21:50
SÁRGA LAP
Balogh Z. (Havrán buktatásáért) az 50., Farkas B. (időhúzásért) a 92. percben

SZÖGLETARÁNY: 4:11 (2:8)
29. perc: A hazai védők röviden szabadítottak fel, Pomper labdát szerzett, és 22 méterről hatalmas gólt lőtt a kapu közepébe. 0–1
30. perc: Rézmányi fejesébe Farkas Balázs bravúrral tudott csak beleütni, a kipattanót Pálfi két méterről a bal alsó sarokba passzolta. 1–1
45. perc: Hajba iramodott meg a bal oldalon, középre ívelt, az érkező Havrán négy méterről a kapu bal oldalába lőtte a labdát. 1–2
73. perc: Kőhalmi vállalkozott lövésre a tatabányai kaputól 17 méterre, s a labda a védők között, egy göröngyön megpattanva a kapu közepébe vágódott. 1–3
87. perc: Gyurováth cselezgetett a REAC 16-osának vonalánál, Mogyorósihoz passzolt, aki nyolc méterről a jobb alsó sarokba gurított. 2–3

Az első húsz percben hiába játszott mezőnyfölényben a Tatabánya, a rengeteg hiba miatt a hazaiak nem tudtak Farkas Balázs kapujába betalálni. Nem úgy a REAC, pontosabban Pomper Tibor, aki óriási gólt ragasztott a vendéglátók kapujába. Míg a rákospalotaiak a gólnak örültek, a Tatabánya Pálfi Róbert jóvoltából egyenlített. A szünet előtt Havrán József azonban újra a vendégeket juttatta előnyhöz. A fordulás után a REAC még nagyobb sebességre kapcsolt, de a számtalan ziccer mellett egy gólt is összehoztak a vendégek. Mogyorósi József jóvoltából azonban csak a szépítésre futotta erejükből. A REAC hat hét után örülhetett újra a három pontnak.

Mestermérleg
Mészáros Ferenc:
– A potyagólok mérkőzése volt, s ebből mi kaptunk többet.
Mészöly Géza: – Több góllal kellett volna nyernünk, de jelen helyzetünkben nagyon megbecsüljük az apró sikert is.