NB I B: FC Szeged–FC Tatabánya 2–0

THÉKES ISTVÁNTHÉKES ISTVÁN
2003.09.21. 00:18
SÁRGA LAP
Pikács (Kurucsai felvágásáért) a 19., Pálfi (Rácz buktatásáért) a 41., Deme (Ferenczi felvágásáért) a 44., Czifrák (Gyurováth megrúgásáért) a 72., Balogh Z. (Kulacsik lerántásáért) a 75., Kurucsai (Sipos felvágásáért) a 77., Sipos (Kurucsai megrúgásáért) a 87. percben
SZÖGLETARÁNY: 5:3 (3:2)

10. perc: Ferenczi jobb oldalról érkező beadását követően Csúri tíz méterről, kapásból a jobb alsó sarokba lőtte a labdát. 1–0
40. perc: Csúri a jobb oldalról szabadrúgásból ívelt középre és Babos nyolc méterről a hálóba fejelt. 2–0

A legutóbbi négy fordulóban tíz pontot szerző, vagyis igen jó formában lévő Szeged ezúttal is tudatosan, jól futballozott, magabiztos játékkal győzte le a tatabányai együttest. Szalai István edző tanítványai gyors, széleken vezetett támadások végén rendre létszámfölényes helyzetet alakítottak ki a vendégek kapuja előtt. Az első 45 percben Csúri Csabáék kihagytak három ziccert, szereztek két gólt és elpuskáztak egy büntetőt – a 19. percben Kurucsai András 11-ese után Pikács József lábbal hárított. Az első félidőben gyengén teljesítő játékosait hangos és kemény szavakkal, továbbá kettős cserével próbálta felrázni Mészáros Ferenc. Sikerrel, mert pihenő után a hazaiak kapusának, Dobó Csabának is alkalma nyílott jó formája igazolására, a fordulás után több veszélyes szituációban is bravúrral hárított. A helyzetek után vagy a kapus védett bravúrral, vagy a támadók ügyetlenkedték el a ziccereket, de valami hiba mindig csúszott a tatabányai számításokba. Lelkesedéséért dicsérhető a vendégegyüttes.

Mestermérleg
Szalai István:
– Csapatom becsületesen megdolgozott a győzelemért.
Mészáros Ferenc: – A Szeged helyzetkihasználásban felülmúlt bennünket. Azonkívül jobban áhította a győzelmet ellenfelünk.