NB I B: Hévíz–BKV Előre 0–1

IGLÓDY ENDREIGLÓDY ENDRE
2003.09.14. 23:21
SÁRGA LAP
Kónya (Győrfit talpalta le) a 19., Stieger (Csopaki gáncsolásáért) a 20., Szabó II Zs. (Török fellökéséért) a 22., Werle (Buzát kaszálta el) a 43., Horváth R. (Szentpéteri talpalásáért) a 86., Kutasi (Pintér Attila lerántásáért) a 91., Kőrösi (Földvári megrúgásáért) a 92. percben

SZÖGLETARÁNY: 4:1 (1:0)

61. perc: Károlyi ugratta ki a balösszekötő helyén Törököt, aki senkitől sem zavartatva, 14 méterről a bal felső sarokba lőtt. 0–1
Komoly gólhelyzet és kapura lövés nélkül telt el az első játékrész, amelyben valamivel a hazaiak kezdeményeztek többet. Tóth Béla és Szabó II Zsolt felső léc fölött elzúgó bombái voltak a legemlékezetesebb események, míg a túloldalon a kiugró Károlyi Róbert elől mentett jó érzékkel Kuczkó Gábor. A zöld-fehéreknél gyakran csak Kiss Tamás tartózkodott elöl, míg a fővárosiak gólgyárosát, Károlyi Róbertet jól semlegesítette a fiatal Tóth Béla.

A Dajka László edzette BKV újra gyôzött (Fotó: M. Németh Péter)
A fordulás után az egyedül maradó Török Sándor vezetést szerzett, amely után Kiss Tamás 12 méterről leadott erős lövését követően Szentpéteri Viktor a léc fölé ütötte a labdát. Két hasonló játékerejű együttes alacsony színvonalú mérkőzésén a szerencsésebb győzött – s ezzel a sikerrel a BKV Előre a gyenge rajt után talán elindul felfelé.

Mestermérleg
Pusztai László:
– E napon a lelkesedésünk kevésnek bizonyult, így azt mondhatom, a döntetlen már jó eredmény lett volna számunkra.
Dajka László: – Szervezetten és fegyelmezetten futballoztunk, ezért az egygólos győzelmünket megérdemeltnek tartom.