MK: BKV Előre–Lombard Haladás 1–1 (11-esekkel: 6–5)

UGRÓCZKY KÁROLYUGRÓCZKY KÁROLY
2003.09.03. 23:13
SÁRGA LAP
Jagodics (buktatta Törököt) a 11., Csordás (visszahúzta Tüskét) a 16., Varga Attila (buktatta Tóth Pétert) a 18., Kasza (reklamálásért) a 27., Farkas V. (gáncsolta Törököt) a 68., Kovács Attila (visszahúzta Szabót) a 84., Seper (buktatta Csopakit) a 97., Németh T. (gáncsolta Zsolnait) a 115. percben

KIÁLLÍTVA
Kovács Attila a 97. percben

SZÖGLETARÁNY: 5:13 (3:5)

6. perc: Török Sándor jó cselek után bal oldalról, a tizenhatos oldalvonaláról ívelt középre, Zsolnai elé, aki 14 méterről lőtt a kapu bal oldalába. 1–0
29. perc: Tóth Péter balról nagyszerű ütemben ívelt a kapu elé, Szentpéteri Viktor alászaladt a labdának, így Nagy Sándor hat méterről a kapus fölött fejelt a léc alá. 1–1
97. perc: Kovács Attila reklamált, előbb sárga, majd piros lapot kapott.

A lendületes közlekedési gárda a hatodik percben a vezetést is megszerezte az első osztályú Haladás ellen. A vasiak próbálkozásait nem kísérte szerencse, de az az igazság, hogy a 25. perctől azért átvették a játék irányítását. A sorozatos támadások a 29. percben góllá értek, igaz, ehhez kellett Szentpéteri Viktor kapus hibája is, aki csúnyán aláfutott a labdának. hA 70. perctől nagy fölénybe került a BKV Előre, mindenképpen döntésre akarta vinni a továbbjutást, gólt azonban nem tudott rúgni. A 87. percben maradt ki a mérkőzés legnagyobb helyzete, amikor Csopaki István egyedül törhetett kapura, jól is rúgta el a labdát, de Balogh Tamás lábbal hárítani tudott. Következett a hosszabbítás, a 97. percben Kovács Attila nehéz helyzetbe hozta a csapatát, mert begyűjtötte második sárga lapját is, amiért a játékvezető kiállította. A hazaiak emberhátrányban is hősiesen harcoltak, ennek köszönhetően a 120. perc végén is 1–1 volt az eredmény. Következtek a 11-esek, itt a BKV játékosai céloztak jobban, és 6–5-re nyertek – tegyük hozzá, a lelátón helyet foglaló korábbi Haladás-tréner, Détári Lajos bánatára…

Mestermérleg
Dajka László:
– Csopaki István a nyolcvanhetedik percben eldönthette volna a mérkőzést, de nekünk ez így is nagyon jó.
Gujdár Sándor: – A kiállítás után kellett volna megnyerni a meccset.