VIDEOTON A: Milinte – Tímár (Szalai T.), Csató S. (Kovács Sz.), Risztics, Filó T. (Vasas) – Desiatnik, Dvéri, Pomper, Ilics – Róth F., Korsós A. (Harth)
BALASSAGYARMAT: Szabó Cs. (Földi) – Palaticzky, Lenkey (László), Gáspár (Schuchmann), Dudás – Ivitz (Morvai), Csatlós, Szilágyi (Mohácsi), Forgó (Szalánszki) – Baranyi (Szatmári), Havrán (Zolnyánszki)
G: Róth F., Dvéri

Videoton B–Pécsi MFC 1–2 (0–2)
Rozsnyói út, 100 nézô. V: Vágner
VIDEOTON B. 1. félidô: Végh – Moses, Vochin, Vilotics, Cornaci – Stojanov, Sztanojevics, Némedi N., Vlaic, Oana, Paleikov. 2. félidô: Viniczai – Horváth, Vochin, Vilotics, Cornaci – Köntös, Monye, Tóth B., Vlajics – Barkóczi, Oana
PMFC. 1. félidô: Herbert – Máté, Dienes, Halász – Sifter, Sipos, Dávid, Kulcsár – Pest K. – Márton, Horváth Gy. 2. félidô: Bogyai – Lantos, Urlich, Kutas –Kordé, Berdó, Závoda, Florin – Jokisics, Hergenröder, Sibalin

Ötödik és hatodik felkészülési mérkőzését játszotta szombaton a Videoton futballcsapata. Nem tévedés: Bicskei Bertalan vezetőedző két részre osztotta a keretét, s délután három órakor az NB I B-t – a Demecser visszalépése után nyolc ponttal – vezető Pécs ellen a próbajátékon lévő játékosokat küldte pályára, majd fél ötkor az első csapat a Balassagyarmattal meccselt Újpesten. Az Angyalföldön rendezett öszszecsapás azért volt fontos a mesteredző számára, mert az utóbbi időben több mint tizenkét játékost figyelt meg edzés közben, s közülük kellett kiválasztania azokat, akikkel megerősítheti keretét.
"Vannak hiányposztjaink, amelyekre szükséges lenne igazolnunk, bár nem mindenáron veszünk játékost, csak ha valóban erősödik velük a gárda” – mondta Bicskei Bertalan, aki felhívta a figyelmünket két olyan labdarúgóra, akinek a legnagyobb az esélye, hogy hamarosan szerződést kapjon. Az egyikük a román élvonalban 230 találkozón szerepelt, kétszeres válogatott védő, Gabriel Vochin. Ô a meccsen a belső védő posztján megbízhatónak tetszik, nem lenne meglepetés, ha a tavasszal is viszontlátnánk a székesfehérvári alakulatban. A másik lehetséges erősítést Oana Vasile jelentheti. A szintén román futballista Törökországban és Izraelben légióskodott, és 1998-ban hazájában gólkirály lett.
A találkozó mindazonáltal nem túl jól kezdődött az alkalmi Videoton számára, mert a fölöttébb masszív, szervezett csapat benyomását keltő baranyaiak, Horváth Gyula és Márton Gábor révén 2–0-s előnyt szereztek. Az első gólt szabadrúgás után lőtték, amit Vágner László játékvezető ítélt meg. Mindezt azért hagsúlyozhatjuk, mert Vágner László 1998-ban vezetett utoljára hivatalos mérkőzést (december 9-én: Real Madrid–Szpartak Moszkva, Bajnokok Ligája mérkőzés, 1–0), és most azok után fújta a sípot, hogy a Fejér megyei játékvezetői bizottság elnökeként megállapodást kötött a Videoton elöljáróival arról, hogy a megyei bírói testület tagjai ingyen dirigálnak a fehérvári csapat felkészülési meccsein, cserébe a bírók ingyen nézhetik majd meg a Videoton bajnoki meccseit.
A térfélcserét követően aztán Tóth Balázs révén szépített a fehérvári egylet, de egyenlítenie már nem sikerült, a továbbra is fegyelmezetten futballozó pécsiek ellen. Nagy Tamás vezetőedző alakulatából csupán Sólyom Csaba kapus hiányzott, aki egyébiránt a teremtornán sérült meg. Szerepet kapott viszont az a Sifter Tibor, aki korábban a Sopronban futballozott, és valószínűleg szerződéshez is jut Pécsett, míg a másik, próbajátékon lévő játékos, a román Fabian Florin jövője még kérdéses.