A házigazda nyerte a lányok karácsonyi tornáját Hatvanban

2386379 23863792386379 2386379
2012.12.17. 19:12
A hétvégén lezajlott az I. hatvani Karácsonyi Leány Teremlabdarúgó Torna, amelyről kaptam egy pazar kis összefoglalót a szervezőktől. A képeket...

A hétvégén lezajlott az I. hatvani Karácsonyi Leány Teremlabdarúgó Torna, amelyről kaptam egy pazar kis összefoglalót a szervezőktől. A képeket már láthatjátok a Facebook-galériánkban, minden egyéb a hajtás után. Még sok ilyen tornát kívánok - nem csak a hatvaniaknak!A hétvégén lezajlott az I. hatvani Karácsonyi Leány Teremlabdarúgó Torna, amelyről kaptam egy pazar kis összefoglalót a szervezőktől. A képeket már láthatjátok a Facebook-galériánkban, minden egyéb a hajtás után. Még sok ilyen tornát kívánok - nem csak a hatvaniaknak!

Lezajlott az első alkalommal megrendezett Hatvani Karácsonyi Leány Teremlabdarúgó Torna.

A megmérettetésre 3 helyi iskola nevezett 4 csapatot - a Kossuth Lajos Általános Iskola két gárdával szerepelt -, míg a Hegyvidék SE a Gyúró SE-vel karöltve indította U13-as korosztályát.

Maga a torna nem kezdődött zavartalanul, több probléma is felmerült:

- a Kossuth Iskola 10:30 helyett már 1/2 9-kor megérkezett a helyszínre, adminisztrációs hiba okán. De ha már ott voltak, még a hivatalos megnyitó előtt lejátszották egyébként a torna első meccsét egymás között (a Kossuth I. csapata 3-0-ra nyert a Kossuth II. ellen).

- a másik probléma az Újhatvani Római Katolikus Általános Iskola csapatának korosztályával volt - pontosabban nem is probléma, mivel a nevezők az első versenykiírás szerinti II. korcsoportba nevezték csapatukat, így csak 2002-2004-es kislányokkal jelentek meg, ezzel a torna legfiatalabb csapatává lépve elő.

Ettől függetlenül a torna rendes ütemben, felhőtlenül, szép számú közönség, szülők előtt zajlott, a csapatok rendre jól szerepeltek minden mérkőzésen.

Küzdelmekből nem volt hiány, amit jól jelez a sok 1-0-ás eredmény. A nagyarányú győzelmek inkább a korkülönbségeknek volt köszönhető, semmint a tudásnak.

Azonban egyértelmű volt: a lányok nagyszerűen érezték magukat, ha veszítettek is a mérkőzésen, sem keseregtek sokat, tudták, hogy ez a torna nem a győzelemről, hanem a játékról, a szórakozásról szólt.

A legnagyobb csata a vége felé, a Kodály Zoltán Általános Iskola - Hegyvidék SE-Gyúró mérkőzésen volt, ahol a lányok már egyértelműen az első helyért játszottak. Az egyetlen gólt a torna legeredményesebb játékosa (7 góllal), Tóth Anna szerezte, ezzel nyert a Kodály.

Mivel a Kossuth I. csapatának és a HSE-Gyúrónak is azonos pontszáma lett, így a legutolsó mérkőzés is hozott izgalmakat a második helyért.

A HSE az utolsó pillanatban, egy eléggé vitatott góllal nyert - a labda a gólt megelőzően kissé, alig láthatóan súrolta a plafont, de a bíró nem sípolt), így ezüstéremmel távozhattak.

Merthogy bár a szórakozásé, a játéké volt a főszerep, azért a sikert jutalmazni illik.

A Kodály egy szép kupát is hazavihetett az érme és oklevele mellé, a második HSE-Gyúró és a harmadik helyezett Kossuth I. szintén éremmel és oklevéllel távozhattak.

A 4. helyezett Kossuth II. és az 5. helyezett Újhatvani Római Katolikus Általános Iskola csapatai egy-egy csomag szaloncukrot kaptak a szervezőktől, továbbá mindegyik lány egy-egy csoki-mikulást kapott ajándékba.

Nem feledkeztek meg a csapatvezetőkről sem, Somogyi József, a torna főszervezője külön kiemelte, hogy nélkülük ez a torna nem valósult volna meg, s egyik-másik pedagógusnak nagyon nehéz helyzetben kellett csapatot építenie - voltaképp a semmiből.

Éppen ezért nekik is külön ajándékcsomaggal kedveskedtek. Álljon itt a csapatvezetők névsora: