Férfi kosár NB I: elődöntőbe jutott a címvédő Falco

FAZEKAS ZOLTÁN, THÉKES ISTVÁNFAZEKAS ZOLTÁN, THÉKES ISTVÁN
2022.05.27. 21:19
Ahogyan tavaly az elődöntőben, idén a negyeddöntőben is 3–1-es összesítéssel, idegenbeli, de ezúttal hosszabbításban kicsikart sikerrel jutott túl a Szegeden a bajnok Falco a férfibajnokság rájátszásában.
Elődöntőben a címvédő Falco (Fotó: Tumbász Hédi)
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK!
Elődöntőben a címvédő Falco (Fotó: Tumbász Hédi) A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK!

Majdnem pontosan egy éve, tavaly május 10-én történt, hogy a Naturtex-SZTE-Szedeák az ideihez hasonlóan a párharc negyedik meccsén, 2–1-es hátránynál az elődöntőben fogadta a Falco-Volvo Alpok Autó Szombathelyt, amely 98–91-re nyert és meg sem állt a bajnoki címig. A két gárda idén már a negyeddöntőben egymásba gabalyodott, de szombathelyi szemszögből ugyanúgy 2–1-nél jött a negyedik meccs, mint tavaly. Kellerék családi bemelegítést tartottak, Iván (Szeged) és Ákos (Falco) a félpálya közelében egymás mellett beszélték meg a família dolgait és talán azt, vajon találkoznak-e még vasárnap. Egyébként meglehetősen meleg volt az Újszegedi sportcsarnokban, a szombathelyiek amerikai bedobója, Marvin Clark háta és válla pár ráhangoló dobást követően csillogott az izzadtságtól. Hogy valójában kellett-e a megfázástól tartania a vasi együttesnek átvitt értelemben, azzal kapcsolatban Kerpel-Fronius Balázs, a szegediek csapatkapitánya a meccs előtt a Nemzeti Sportnak azt mondta, hogy ha bedobják a helyzeteiket, akkor elképzelhetőnek tartotta az ötödik felvonás. Keller Ákos kezdőként meg is szerezte az első pontot a fekete mezeseknek, Iván a kispadon ült, majd Bognár Kristóf félhorgával már a Szeged vezetett a 3. percben. Rengeteg ki nem kényszerített hiba és rossz passz jellemezte a játékot mindkét oldalon, de a vendégek így is öt ponttal megléptek. Rashun Davis hozott színt a játékba, közelről és távolról is eredményes volt a sportágában alacsonynak számító, 182 centis amerikai, s a 16. percben fordított is a Szeged, de 8–0-s etappal válaszolt a bajnok. A szintén amerikai Justin Alstont sapkázta honfitársa, Marvin Clark, majd Boris Baracot lökték ki az alapvonalon, aki erre felpattant, majd olyan hévvel indult Szatmári Zsombor felé, hogy félő volt, kitör a balhé, de végül a horvát center egyszerűen elsétált az ellene szabálytalankodó magyar mellett.

Három sikeres triplával indult a második félidő, s a Falco talált ritmusra és került először a meccs során kilenc pontos előnybe a 26. percben. Nagyon igyekezett a hazai csapat, de nem igazán tudott közel férkőzni a címvédőhöz, vagy amikor igen, mint a 30. perc végén, akkor jött egy extra megoldás: ekkor Perl Zoltán szerzett estében egy remek hárompontost, ismét kilenc pontosra növelve a Falco vezetését. A 35. percben egy szép Davis triplával nyitotta meg a nagy hajrát a vendéglátó, majd Bognár Kristóf trojkája révén már 69–66-ra a Szeged vezetett. Váradi Benedek hármassal egyenlített, majd három meccslabdája volt a vendégeknek, de nem találtak be, nem úgy a másik palánknál a dudaszó pillanatában Tayler Persons, ám mivel Alston bepöcizte a gyűrűn felpattanó labdát, s ezt már időn túl tette, így pár perces videózás után jött a jó döntés a bíróktól, a kosár nem jó, jöhet az öt perces túlóra. Itt már szemernyi esélyt nem adott a címvédő a lelkes és szimpatikusan harcoló riválisának, s bejutott az elődöntőbe, ahol a Sopront kisöprő Alba Fehérvár lesz az ellenfele.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
NEGYEDDÖNTŐ
4. mérkőzés

Naturtex-SZTE-Szedeák–Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely 79–87 (15–20, 18–14, 16–24, 20–11, 10–18) – hosszabbítás után
Szeged, 1200 néző. V: Földházi, Cziffra, Ádám.
SZEGED: Persons 12, Balogh Sz. 2, Cook 13/6, BOGNÁR 12/3, Alston 2. Csere: Szatmári, R. DAVIS 22/6, Filipovics 9, Kerpel-Fronius B. 3/3, Keller I. 4/3. Edző: Simándi Árpád
SZOMBATHELY: Somogyi 4, Benke 7/3, CLARK 11/9, Golomán 10/6, KELLER Á. 11/3. Csere: Barac 9, Hawkins 3/3, VÁRADI 27/15, Perl 5/3, Verasztó. Edző: Milos Konakov
Az eredmény alakulása. 3 perc: 6–2. 5. p.: 6–7. 7. p.: 9–11. 13. p.: 23–22. 17. p.: 27–30. 22. p.: 36–40. 27. p.: 38–49. 32. p.: 53–60. 35. p.: 57–65. 39. p.: 69–66. 42. p.: 69–74. 44. p.: 73–82. Kipontozódott: Clark (38. p.)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–1 a Falco javára.
Simándi Árpád:
– Büszke vagyok a csapatomra, az egész idényben erején felül teljesített. Köszönöm a klubvezetőségnek, hogy megkaptam a lehetőséget, és vezetőedzője lehettem ennek a remek társaságnak, amely meggyőződésem szerint sok örömet szerez még szurkolóinknak.
Milos Konakov: – Elismerésem a szegedi játékosoknak, akik fizikailag és koncentrációban egyaránt felnőttek hozzánk. A továbbjutásunk mellett örülök csapatkapitányunk, Váradi Benedek ragyogó teljesítményének, igazi vezéregyéniségként vált a mérkőzés kulcsfigurájává.

MVM-OSE Lions–Egis Körmend 72–86 (15–24, 16–15, 14–24, 27–23)
Oroszlány, 1300 néző. V: Praksch, Mészáros B., Tőzsér
OROSZLÁNY: IHRING 15, CALHOUN 22/9, Carev 10, Parrish 4/3, Molnár M. 10. Csere: Dorogi 4, Ruják A. 3, Tóth B. 4. Edző: Sebastjan Krasovec
KÖRMEND: Stokes 5/3, White 11/9, Martinez 2, SZAVICS 23/15, W. GORDON 10. Csere: FERENCZ 17/9, Takács K. 2, Durázi 6/3, Kenéz, Krivacsevics 7, Doktor 3/3, Kiss M. Edző: Andonisz Konsztandinidesz
Az eredmény alakulása. 2. perc: 0–7. 5. p.: 2–12. 7. p.: 9–22. 12. p.: 17–28. 15. p.: 25–30. 17. p.: 26–35. 21. p.: 31–45. 27. p.: 36–59. 32. p.: 51–63. 34. p.: 55–74. 36. p.: 64–76. 39. p.: 64–85
Kiállítva: Maliek White (31. p.)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–1 a Körmend javára
Sebastjan Krasovec:
– Nem volt könnyű évadunk, sok sérülés hátráltatott minket, voltunk fent és lent is. Köszönetet mondok játékosaimnak, köztük Milos Miliszavljevicsnek és Jordan Mincsevnek is, akik sérülés miatt nem lehettek végig velünk, Fodor Ármin másodedzőnek, Luka Steblaj erőnléti edzőnek, a klubvezetésnek, a klub dolgozóinak és a szurkolótáborunknak is. Érdekes négy évet töltöttem Oroszlányban, de végül jobb pozícióban hagyom itt a klubot, mint ahogy átvettem, hiszen a B-csoportból indulva az élvonal rájátszásáig jutottunk.
Andonisz Konsztandinidesz: – A párharc első mérkőzésén kaptunk ki a legsimábban otthon, amióta Körmenden dolgozom. Ezt követően azonban felébredtünk, és teljesen más csapatként harcoltuk ki a továbbjutást. A csapatom mellett az oroszlányi klubnak is elismerésem a szervezettségért, a hazai mérkőzésein tapasztalható remek hangulatért, és az OSE teljesítményéért is.

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Szolnoki Olajbányász 80–79 (21–19, 19–27, 29–21, 11–12)
Kecskemét, 1500 néző. V: Kapitány, Györffy, Farkas G.
KECSKEMÉT: POLLARD 23/9, Kucsera 3/3, JARAMAZ 16/9, Milutinovics 16/6, KARAHODZSICS 13. Csere: Wittmann 9/6, Fazekas M., Ivkovics, Kiss D. Edző: Forray Gábor
SZOLNOK: BADZIM 23/12, Pallai, KOVÁCS P. 17/9, Szubotics 12/3, Cakarun 8. Csere: Cummings 8, Young 11/3, Gilszki, Rudner. Edző: Gasper Potocnik
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–4. 8. p.: 12–17. 13. p.: 27–25. 18. p.: 37–40. 23. p.: 47–54. 28. p.: 59–57. 33. p.: 71–70. 38. p.: 74–76
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–1 a Kecskemét javára
Forray Gábor:
– Nehéz ilyenkor megszólalni, de úgy érzem, megérdemelten nyertünk. Természetesen megvolt a szerencsénk a hajrában, de ezért nagyon sokat tettünk egész idényben. Korábban azért is izgulnunk kellett, hogy ott leszünk-e a tízben, de leküzdöttük a nehézségeket, emberfeletti teljesítményt nyújtottak a játékosaim. Az a rendszer, amit évek óta követünk, kifizetődött, de ki kell emelnem a két csapat szurkolótáborát is, akik miatt ez a meccs igazi kosárcsemege lett.
Gasper Potocnik: – Kemény mérkőzés volt, melyet több alkalommal is eldönthettünk volna a javunkra. Ezekkel a helyzetekkel nem éltünk, a harmadik negyedben elvesztettük a kontrollt, és a szervezett csapatként dolgozó Kecskemét rendre jól jött ki a fontos szituációkból. Sajnos korábban ért véget az évad, mint azt szerettük volna.