A Falco a végén hagyta állva a ZTE-t (Fotó: Katona Tibor/Zalai Hírlap)

A vendéggárda a szünetben még csupán egy ponttal vezetett, és a záró felvonás előtt is csak hat volt a felek között, de az utolsó negyedben kinyílt az olló.

A nap másik meccsén a Szolnok lényegesen hamarabb döntésre vitte a dolgokat, már az első negyed után 18 ponttal vezetett, s előnyét gyakorlatilag végig növelve 100–69-re kiütötte a kaposváriakat. A meccs legeredményesebbje a 22 pontig jutó szolnoki horvát légiós, Badzim volt.

Edző: Gasper Okorn
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–9. 12. p.: 25–20. 15. p.: 25–26. 22. p.: 37–37. 24. p.: 37–45. 27. p.: 48–50. 32. p.: 55–65. 34. p.: 55–70. 38. p.: 62–83
Kipontozódott: Lake (34. p.)
Ante Nazor: – Az első félidőben közel voltunk a Falcóhoz. Jó érzés, hogy három negyeden keresztül szoros csatát vívtunk ilyen jó csapattal. A szombathelyiek ellen nagyon nehéz játszani, ezt az utolsó negyedben be is bizonyították. Látok előrelépést, szeretnénk ennél jobbak lenni, ám közel sem vagyunk még kész.
Gasper Okorn: – Büszke vagyok játékosaimra, egy hónap kihagyás után jól teljesítettek. Gyakorlatilag újra kellett kezdenünk, mindössze négy edzésen volt együtt a komplett csapat, jelenleg talán ötven százalékos fizikai állapotban vagyunk. Az eredményen kívül fontos volt az is, hogy a ZTE titkos ászát, Delast jól kikapcsoltuk Benke vezérletével.
Tudósított: BÓBICS LÁSZLÓ

SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ–KAPOSVÁRI KK 100–69 (30–12, 16–15, 25–18, 29–24)
Szolnok, zárt kapuk mögött. V: Praksch, Nagy V., Balogh Gy.
SZOLNOK:
 Warner 10/3, Kovács P. 6, Pallai 2, Cakarun 6, SZUBOTICS 14/6. Csere: Taiwo 6, RUDNER 15/15, PONGÓ MÁTÉ 12/12, BADZIM 22/15, Zsíros 7/3, Frank
Edző: Gasper Potocnik
KAPOSVÁR: M. CURRY 15, Krnjajszki 3, RIVERS 17/6, Hendlein 11, Jukic 7
Csere: Révész Á. 2, Miliszavljevics 14/6, Bogdán B., Hock, Paár, Baki
Edző: Fekete Ádám
Az eredmény alakulása. 4. perc: 9–2. 8. p.: 25–11. 14. p.: 37–14. 18. p.: 45–19. 24. p.: 57–33. 28. p.: 63–43. 34. p.: 80–56. 38. p.: 92–65
Kipontozódott: Jukic (36. p.)
Kiállítva: Gasper Potocnik (20. p.)
Szarvas Gábor (segédedző): – Az elejétől fogva domináltunk, keményen védekeztünk és jó támadójátékot nyújtottunk, amivel felőröltük ellenfelünket. Már az első negyedben tekintélyes előnyhöz jutottunk. A folytatásban is jó kosárlabdát játszottunk, ezért és a hozzáállásért elismerésem a csapatnak.
Fekete Ádám: – Kemény védekezéssel kezdett a szolnoki együttes, mindezt pontokkal is tetézte, már az első negyedben tekintélyes előnyt szerzett. Ezt követően küzdöttünk, hajtottunk, de ez kevés volt ezen a szinten. Megyünk tovább, dolgozunk, hiszen még nagyon sok munka vár ránk.