Férfi kosár NB I: Nikola Lazics szakmai igazgatóként tért vissza Szegedre – hivatalos

Vágólapra másolva!
2025.03.19. 16:40
Nikola Lazics (Fotó: SZTE Szedeák)
Nikola Lazics szakmai igazgatóként tért vissza a férfi kosárlabda NB I-ben sereghajtó SZTE-Szedeák csapatához.

„Természetesen senki nem számított arra, hogy március közepén kieső helyen állunk a bajnokságban. Nem kérdés, az eddigieknél sokkal több kell ahhoz, hogy benn maradjunk. Az előrelépés érdekében mindenképpen változtatnunk kellett, ezért neveztem ki Nikola Lazicsot szakmai igazgatónak” – nyilatkozta szerdán a klub közösségi oldalán az elnök, Kardos Péter.

Hozzátette, Lazics szabad kezet kapott, olyan változtatásokat alkalmazhat, amelyeket akar.

„Maximálisan hiszek a tudásában, a rutinjában és abban, hogy együtt elérjük a kitűzött célunkat” – szögezte le Kardos.

Az elnök hangsúlyozta, mindez nem jelenti Simándi Árpád vezetőedző távozását, de mostantól „minden tekintetben Lazics a főnök a szakmai irányításban”.

„Bízom abban, hogy mindenki átérzi a jelenlegi helyzet súlyát. Az idény hátralévő részében minden mérkőzés egy döntővel ér fel, és mindenkinek kötelessége minden meccs minden percében ennek megfelelően küzdeni” – magyarázta az elnök.

A szerb tréner először 2014 januárja és 2017 nyara között volt a szegediek vezetőedzője, 2022 augusztusától a klub utánpótlásának szakmai felügyelőjeként dolgozott, majd 2023 januárjától tavaly februárig ismét vezetőedzőként tevékenykedett.

 

Legfrissebb hírek

Pallai Tamás: Belénk ivódott, hogy a bajnoki cím a cél

Kosárlabda
9 órája

Zalaegerszegi győzelmével bronzérmes a Paks a férfi kosárlabda NB I-ben

Kosárlabda
Tegnap, 19:45

Oliver Vidin: Amennyiben versenyképes gárdát építhetek, maradok

Kosárlabda
Tegnap, 9:17

Így ünnepelték bajnoki címüket a Szolnoki Olajbányász kosárlabdázói – fotók

Kosárlabda
2025.05.23. 22:47

A Bajnokok Ligájában szerepelünk majd, nagyon erős csapatra lesz szükségünk – Oliver Vidin a Szolnok bajnoki diadala után

Kosárlabda
2025.05.23. 21:57

Nem ismert kegyelmet a Szolnok, harmadszor is megverte a Falcót – az Olajbányász a férfi kosár NB I bajnoka!

Kosárlabda
2025.05.23. 20:02

Fölényes siker, újra vezet az Atomerőmű a férfi kosár NB I bronzcsatájában

Kosárlabda
2025.05.23. 19:48

Kosárlabda: a szombathelyi Bognár Kristóf bízik a szépítésben

Kosárlabda
2025.05.23. 09:32
Ezek is érdekelhetik