Remek kezdésének köszönhetően a Sopron legyőzte a Szegedet

BALOGH ANDRÁSBALOGH ANDRÁS
2024.10.25. 21:05
A Sopron a Szedeák ellen szerezte meg idénybeli második győzelmét (Fotó: Facebook/Soproni Kosárlabda Club)
A férfi kosárlabda NB I-ben a Sopron hazai pályán 86–67-re felülmúlta a Szegedet.

A Sopron az első negyedben remekül játszva 24–9-re felülmúlta a Szegedet. Ezt követően a két csapat fej fej mellett haladt, de a Szedeák már nem tudta ledolgozni hátrányát.

A házigazda az első tíz percet 15 ponttal nyerte meg, előnyét 19-re növelte a félidőre. A nagyszünet után a szegediek kissé feljavultak, de mindez csak arra volt elég, hogy a különbséget tartsák.

A Sopron 87–67-es győzelméből Isaiah Mucius 25 ponttal és hat triplával vette ki a részét.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I, ALAPSZAKASZ
6. FORDULÓ
SOPRON KC–SZTE-SZEDEÁK 87–67 (24–9, 22–18, 19–18, 22–22)
Sopron, 1400 néző. Vezette: Kapitány, Minár, Major
SOPRON: EDWARDS 12/6, TAKÁCS K. 9, MUCIUS 25/18, Kucsera, Molnár M. 8. Csere: FOFANA 12/6, B. GARRETT 15, Fazekas Cs. 6/6, Flasár Z., Csendes. Edző: Gasper Potocnik
SZEGED: LANGLEY 10/3, Heath 5, Cseh 4, Davis 2, HERNDON 18. Csere: Balogh Sz. 10, Cohill 4, Zsíros 6/6, Anda 3, Polányi 3/3, Mayer, Laluska 2. Edző: Simándi Árpád
Az eredmény alakulása. 4. perc: 9–1. 8. p.: 17–4. 12. p.: 32–11. 15. p.: 37–15. 18. p.: 40–21. 22. p.: 48–31. 25. p.: 52–38. 28. p.: 59–40. 32. p.: 73–48. 35. p.: 77–60. 38. p.: 80–65
Baksa Szabolcs (másodedző): – Szinte végig azt láttuk a pályán, amire készültünk, a játékosaink nagyon szépen végrehajtották azokat a dolgokat, amiket szerettünk volna alkalmazni. A vereségszériánk után ez egy fontos mérkőzés volt, amelyen sikerült jól reagálnunk, a srácok nagyon megérdemelték ezt a győzelmet! A közönségünk szenzációs volt, nagyon szépen köszönjük, és várjuk a szurkolóinkat a következő hazai mérkőzésen!
Simándi Árpád: – Megérdemelten nyert a Sopron, sokkal jobban kezdte a mérkőzést, nekünk pedig az lett a vesztünk, hogy az első negyedet igazából átaludtuk. Fizikailag keményebben játszottak a hazaiak, mint mi, ehhez kell felnőnünk.