Női kosár MK: győzött Pécsen, először négyes döntős a Vasas Akadémia

DOMONKOS BÁLINTDOMONKOS BÁLINT
2024.03.12. 19:47
Kikapott hazai pályán a Vasastól, nem jutott be a négyes döntőbe a Pécs (Fotó: NKA Universitas Pécs Női Kosárlabda Klub/Fb)
A Győr és a Sopron után harmadikként a Vasas Akadémia – története során először – jutott be a női kosárlabda Magyar Kupa hétvégén rendezendő négyes döntőjébe, miután fordulatos mérkőzésen győzött 86–75-re az NKA Universitas Pécs vendégeként.

Néhány nappal azok után, hogy a bajnokságban a Pécs idegenben tudta 13 ponttal legyőzni a Vasast, a Magyar Kupa négyes döntőjébe jutásért is összecsapott egymással a két csapat.

A felek változatos első félidőt produkáltak, hiszen az első negyedet kilenccel nyerték meg a baranyaiak, hogy aztán a másodikat nyolccal elveszítsék, így a nagyszünetben csak egypontos hátrányban volt a vendég Vasas Akadémia.

A térfélcsere után támadásban mindkét csapat elkapta a fonalat, de hiába az 53 pontos harmadik negyed, döntetlenről indult az utolsó tíz perc (61–61), melyet a szombati bajnokival ellentétben ezúttal nem a Pécs, hanem a Vasas bírt jobban, és 86–75-re nyerve története során először jutott be a Magyar Kupa négyes döntőjébe.

A Győr, a Sopron és a pasarétiek után a szerdai DVTK-Hun-Therm–TFSE-MTK mérkőzés győztese jut még be a március 16-án és 17-én Győrben rendezendő négyes döntőbe.

NŐI KOSÁRLABDA MAGYAR KUPA
NEGYEDDÖNTŐ
NKA Universitas Pécs–Vasas Akadémia 75–86 (23–14, 12–20, 26–27, 14–25)
Pécs, 400 néző. Vezette: Tóth C., Csabai-Kaskötő, Kovács N.
PÉCS: M. Williams 1, Laczkó, WALLACE 15/3, Mérész 1, P. Williams 6. Csere: SZMAILBEGOVICS 19/15, Kiss A. 11, M. TADIC 17/6, Weninger 5, Olawuyi, Simon Zs. Edző: Jovan Gorec
VASAS: TAYLOR 10/3, ALLEN 19/3, Tóth O. 6/3, Jáhni 3, BUDÁCSIK 21/6. Csere: Boros B. 5, Szerencsés, Madár K., MADÁR E. 13/3, Salamon 4, Gelei 5/3. Edző: Milos Pavlovics
Az eredmény alakulása. 5. perc: 9–6. 8. p.: 15–11. 12. p.: 23–17. 17. p.: 34–29. 23. p.: 41–45. 27. p.: 51–52. 32. p.: 61–63. 36. p.: 67–75
Kipontozódott: Kiss A. (39. p.)
Jovan Gorec: – Jelen helyzetben nincs más lehetőségünk, mint felállni a padlóról, készülnünk kell az alapszakasz utolsó mérkőzésére, azt követően pedig a rájátszásra.
Milos Pavlovics: – Többször is apróságok döntöttek a Pécs ellen, amikor közel voltunk hozzá a bajnokságban. A kupában ezúttal okosan, agresszíven, taktikusan kosárlabdáztunk, így értük el ezt a nagy sikert.