Férfi kosár NB I: megszenvedett, de legyőzte a Paksot a DEAC

BALOGH ANDRÁSBALOGH ANDRÁS
2024.02.09. 19:57
Mócsán Bálint 24 pontig jutott (Fotó: Kovács Péter)
A férfi kosárlabda NB I 20. fordulójában a Debreceni EAC 87–85-re nyert a Paks ellen, míg az OSE Lions a Kecskemét vendégeként győzött.

A házigazda Debreceni EAC a második félidőben 22 pontos hátrányról fordítva két ponttal legyőzte az Atomerőmű SE-t. A debreceniektől Mócsán Bálint 24, a szerb Djordje Drenovac 23 pontot szerzett, míg a horvát Lovro Buljevic 12 ponttal és 15 lepattanóval dupla duplát ért el.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I
DEBRECENI EAC–ATOMERŐMŰ SE 87–85 (23–28, 17–31, 27–14, 20–12)
Debrecen, 1200 néző. Vezette: Nagy. Makrai, Rácz
DEAC: Edwin 10, HőgyeDRENOVAC 23/3, Williamson 9/3, BULJEVIC 12. Csere: MÓCSÁN 24/15, Tadics 9/3, Neuwirth. Edző: Andjelko Mandics
PAKS: IHRING 14/9, CLARANCE. 22/6, Géringer 6/6, NICHOLSON 20/6, Wooten 5. Csere: Knowles 6, Kovács Ákos 7/3, DorogiKékesi, Kucsora 5. Edző: Sebastjan Krasovec
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–6. 7. p: 13–16. 10.p.: 17–28. 12.p.: 23–33. 14.p.: 33–37. 19.p.: 38–57. 22.p.: 40–62. 28.p.: 58–66. 33. p.: 73–73. 36.p.: 81–75. 39.p.: 83–82.
Andjelko Mandics: – Az első félidőben a szezon legrosszabb teljesítményét nyújtottuk védekezésben, a másodikban viszont a legjobbat. Már tendenciává vált, hogy hétről hétre rosszul kezdünk – aminek őszintén nem tudom az okát –, de ennyire mélyről még egyszer sem kellett visszakapaszkodnunk. Az viszont mindenképpen pozitív, hogy huszonhárom pontos hátrányban sem adtuk fel, és végül nagyot küzdve sikerült is fordítanunk.
Sebastjan Krasovec:  Az első félidőben megszerzett előnyünkkel rosszul gazdálkodtunk, a fordulás után elkényelmeskedtünk, illetve egyénieskedve kosárlabdáztunk. Nagyon fontos lett volna számunkra a siker, ehelyett vereséggel és számos nagy tanulsággal térhetünk haza.

DUNA ASZFALT-DTKH KECSKEMÉT–MVM OSE LIONS 73–85 (21‒19, 20‒22, 15‒19, 17‒25)
Kecskemét, 700 néző. Vezette: Cziffra, Győrffy, Nyilas
KECSKEMÉT: SINIK 13/3, BOGUES 20, Ivkovics 6, Lukovics 13, Karahodzsics 6. Csere: Dramicsanin 10, Kucsera 4, Tóth Balázs, Wittmann 1. Edző: Ivkovics Sztojan
OROSZLÁNY: RIDDLEY 22, Balsay 2, GHOLSTON 22/3, Thomas 11/3, Polutak 10. Csere: Szabadfi, STEVENSON 16/6, Ruják 2, Werner, Illés. Edző: Váradi Kornél
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6‒4. 6. p.: 15‒11. 9. p.: 16‒19. 12. p.: 26‒21. 15. p.: 32‒30. 17. p.: 39‒34. 23. p.: 45‒43. 24. p.: 45‒49. 28. p.: 51‒59. 33. p.: 62‒66. 35. p.: 69‒72. 39. p.: 71‒80
Kipontozódott: Sinik (40. p.)
Ivkovics Sztojan: ‒ A távoli dobásainkból egy ment csak be, így nem lehet mérkőzést nyerni. Az utolsó percig egy-két labdás meccs volt, a végére alakult ki nagyobb különbség. Meg kell találnunk a megoldást, hogy hazai pályán lazábbak legyünk, és komfortosabban érezzük magunkat.
Váradi Kornél: ‒ A Kecskemét masszív csapat, és most kemény mérkőzést játszottunk ellene. A második félidőben a védekezésünk agresszívabbá vált, rákényszerítettük a saját ritmusunkat az ellenfélre, így előnybe kerültünk. Emellett nem engedtük a Kecskemétnek a második szándékú kosarakat, és a lepattanócsatát is kontrollálni tudtuk.