Női kosár NB I: a Szekszárd 15 ponttal verte a Sopront, a DVTK 25-tel a Győrt

2023.12.03. 18:59
Horváth Bernadett húsz pontot szerzett a szekszárdi csapatban (Fotó: TARR KSC Szekszárd Facebook)
Szoros első félidőt követően a Szekszárd nagyszerű harmadik negyedet futott, és arra alapozva 86–71-re legyőzte a címvédő Sopront a női kosárlabda NB I 7. fordulójának vasárnapi játéknapján. A tabellát vezető DVTK-t a másik euroligás csapat, a Győr sem tudta megállítani: a miskolciak hazai pályán magabiztosan, 97–72-re megnyerték a rangadót, és továbbra is hibátlan mérleggel állnak az élen. A játéknap harmadik meccsén a Pécs simán verte a Vasast.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
7. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések
DVTK HUN-THERM–SERCO UNI GYŐR 97–72 (27–20, 22–13, 23–21, 25–18)
Miskolc, 1800
néző. V: Praksch, Makrai, Söjtöry
DVTK: AHO N. 14/3, CHARLES 15/3, TOMAN P. 18/12, Garbin 4, A. TADIC 18. Csere: LELIK 15/9, Grigalauskyte 8, Aho T. 3/3, Tenyér 2. Edző: Völgyi Péter
GYŐR: Slocum 8/3, Gyöngyösi 3/3, Dubei 15/9, DOMBAI 14/3, Goree 8. Csere: Bach 2, CARLETON 16/9, Ruff-Nagy, Török Á. 4, Hegedűs J. 2. Edző: Cziczás László
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–11. 7. p.: 15–16. 9. p.: 20–18. 12. p.: 29–22. 13. p.: 35–24. 16. p.: 40–27. 18. p.: 45–31. 22. p.: 54–33. 27. p.: 67–43. 28. p.: 67–48. 33. p.: 76–62. 37. p.: 87–67
Völgyi Péter:
– Nagyon kemény sorozatban van mind a két csapat, az Euroliga-mérkőzések mellett a bajnokságban rangadókat játszunk decemberben. Ebben a nehéz időszakban sikerült kihozni a maximumot ebből a meccsből, megnyugtató különbséggel nyertünk. Remélem, hogy ezt a formát tovább tudjuk vinni, és a szerdai Lyon elleni hazai Euroliga-mérkőzésen is hasonlóan fogunk játszani.
Cziczás László: – A hazai csapat megérdemelte a győzelmet. Két különbséget láttam. Az egyik sebességbeli volt, a másik az, hogy sajnos nagyon hiányzott egy palánk alatti játékos nálunk. Ezek el is döntötték a mérkőzést.

TARR KSC SZEKSZÁRD–SOPRON BASKET 86–71 (20–23, 21–18, 27–10, 18–20)
Szekszárd, 900
néző. V: Tóth C., Török D., Minár
SZEKSZÁRD: HORVÁTH BERNADETT 20/15, BOROS J. 10, Holcz 6, WESTBELD 16/6, Monroe 12. Csere: SZTANACSEV 18/6, Krnjics, Mányoky 4, Szücs G., Theodoreán, Árvai. Edző: Djokics Zseljko
SOPRON: TURNER 11/6, Böröndy V. 7, Sitku Zs., Brooks 9, MOMPREMIER 12. Csere: Fegyverneky 6/3, Papp K. 8, Varga A. 5/3, Toman R. 9/3, Crvendakics 4. Edző: Gáspár Dávid
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–4. 7. p.: 12–12. 9. p.: 18–18. 13. p.: 28–27. 17. p.: 39–31. 22. p.: 46–43. 25. p.: 57–45. 27. p.: 61–45. 30. p.: 68–51. 33. p.: 72–56. 37. p.: 81–60
Kipontozódott: Turner (36. p.)
Djokics Zseljko:
– Az első félidőben mindkét csapat szépen szőtte a támadásokat, tőlünk többen is nagyon jó ritmusban szálltak be a meccsbe. Külön tetszett, hogy a nagyszünet után még erre is rá tudtunk tenni, gyakorlatilag védekezésben vertük meg a címvédőt. Szenzációs volt ez a teljesítmény, nagyon büszkék lehetünk rá.
Gáspár Dávid: – A játék minden elemében jól látható különbség volt a két csapat között, tulajdonképpen nem volt ellenszerünk a koncentráltabban és energikusabban játszó Szekszárddal szemben. Ez persze nem ment fel bennünket a produkciónk láttán. Minden játékostól és stábtagtól azt várom, hogy gondolkozzon el, miben tud még többet hozzátenni a csapat játékához.

NKA UNIVERSITAS PÉCS–VASAS AKADÉMIA 75–43 (15–12, 28–7, 11–14, 21–10)
Pécs, 300
néző. V: Frányó, Balog Gy., Nepp
PÉCS: M. Tadic 2, Laczkó 6, WENINGER 13/9, Mérész B. 10, P. Williams 9. Csere: SZMAILBEGOVICS 14/6, Rátkai 7, Simon Zs., Kiss A. 8, Olawuyi 6. Edző: Jovan Gorec
VASAS: Boros B. 7/3, Gelei 5/3, Tóth O. 5, Madár E. 4, Salamon Zs. 2. Csere: JÁHNI 11/3, Madár K. 4, Kádár O. 5/3. Edző: Milos Pavlovics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–3. 6. p.: 6–5. 13. p.: 24–15. 17. p.: 34–19. 23. p.: 43–21. 26. p.: 45–25. 33. p.: 60–35. 37. p.: 72–38
Jovan Gorec:
– Most jó volt a hozzáállásunk. Tudtunk a Vasas sérüléseiről, de mi saját magunkra koncentráltunk.
Milos Pavlovics: – Jelentős probléma a szűkös keretünk. Nagy feladat a kellő energia mozgósítása. Támadásban bátrabban kellett volna játszani. Rossz megoldásokat választottunk, ennek volt az eredménye a gyenge dobószázalék, és hogy csak négy büntetőt dobhattunk. Ráadásul a faultokat is rosszul használjuk.