Női kosár NB I: a PINKK egyenlített a bronzcsatában

2016.04.23. 20:17
A PINKK Pécs 62–55-re nyert Komlón a DVTK ellen, ezzel 1–1-re alakította a női kosárlabda NB I harmadik helyéért zajló párharc állását.
A bronzérem sorsa a bronzcsata harmadik felvonásán, Miskolcon dől el szerdán.

A Szekszárd másodszor is legyőzte a Zalaegerszeget, ezzel megszerezte a hetedik helyet.

KOSÁRLABDA, NŐI NB I
A 3. HELYÉRT, 2. MÉRKŐZÉS
PINKK PÉCSI 424–ALUINVENT DVTK MISKOLC 62–55 (18–14, 15–19, 17–13, 12–9)
Komló, 600
néző. V: Pálla, Oross T., Kulcsár T.
PINKK: BABKINA 14/6, Ruják 4, DRAMMEH 11/3, Nagy D. 2, Robertson-Warren 13. Csere: Kovalcsik 2, Handy 10/6, GÉMES-SAROK 6, Sánta. Szakmai igazgató: Sandro Orlando
DVTK: CZANK 3/3, Lihtarovics 3/3, HODGES 19/9, Szécsi 7/3, JOVANOVICS 11. Csere: Bálint 2, Rasheed 10/3, Horváth B., Szabó P. Szakmai igazgató: Mikael López
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–6. 6. p.: 8–9. 13. p.: 23–16. 17. p.: 27–24. 23. p.: 40–36. 26. p.: 44–40. 33. p.: 54–46. 37. p.: 58–72
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–1
Sandro Orlando:
– Mindenképpen nyerni szerettünk volna idei utolsó hazai találkozónkon. Büszke vagyok csapatomra, hogy ez remek védekezéssel sikerült. Nem mindig az a játékos a legjobb, aki a legtöbb pontot dobja, hanem az, aki a legkeményebben harcol a győzelemért.
Mikael López: – Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés vár ránk egy jó csapat ellen. Végig harcoltunk, de nyert az ellenfél. Szerdán Miskolcon folytatjuk.

A 7. HELYÉRT, 2. MÉRKŐZÉS
ZTE NKK–KSC SZEKSZÁRD 74–79 (22–14, 17–24, 23–20, 12–21)
Zalaegerszeg, 100
néző. V: Balogh Gy., Surányi, Jurák
ZTE: NAGY D. 25/9, Szalay 5, Böröndy 3/3, Licskai 8/3, HORVÁTH ZS. 15. Csere: Pap R., Velkey 8/6, Orsó 10/6. Edző: Gáll Tamás
SZEKSZÁRD: SCEKIC 15/6, Studer Á. 10/6, Theodoreán 12/6, Őri 3, BARBER 12. Csere: Mansare 2, RIMARENKO 18/6, Studer Zs., Demirovics 7/3. Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása. 2. perc: 8–0. 11. p.: 24–14. 18. p.: 32–33. 29. p.: 59–58. 38. p.: 71–68
Kipontodott: Velkey (33. p.), Orsó (39. p.)
Gáll Tamás:
– Remek mérkőzést játszottunk. A szoros végjátékban az eladott labdáinkat az ellenfél könyörtelenül kihasználta.
Djokics Zseljko: – Végre csapatként is megértünk arra, hogy idegenben is nyerjünk egy meccset. Jó lenne, ha most kezdődne a rájátszás.