Női kosár Ek: az elején és a végén nem ment a Győrnek

2014.11.06. 21:25
A Győr 72–58-ra kikapott a svéd Udominate Basket otthonában a női kosárlabda Európa-kupa F-csoportjának nyitó mérkőzésén.

Két jó negyedet közrefogott két rossz, győri szempontból így foglalható össze az umeai mérkőzés. Sajnos a két rossz játékrész eldöntötte a találkozót, az első tíz percet 17–9-re, az utolsót 20–12-re bukta el a magyar csapat.

A Győrben Takács Kata és a szerb Tamara Radocaj 18 pontot szerzett, míg Vajda Anna dupla duplával (14 pont, 16 lepattanó) zárt.

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
F-CSOPORT
UDOMINATE BASKET (svéd)–UNI-GYŐR 72–58 (17–9, 17–18, 18–19, 20–12)
Umea, 523
néző. V: Mahlin (orosz), Aunkrogers (lett), Rohacky (osztrák)
UDOMINATE: Brown 4, Rosanio 24/3, Nordström 12/3, Kvederaviciuté 3, Pikciuté 17. Csere: Zanoni 2, Beronja, Lukacovicová 10. Edző: Mikael Blomqvist
GYŐR: Radocaj 18/3, Czirják, Takács K. 18, Horváth L. 8, Vajda 14/6. Csere: Mansaré, Koch, Török Á., Horváth K. Edző: Völgyi Péter
Az eredmény alakulása: 4. perc: 6–0. 7. p.: 11–4. 8. p.: 15–6. 13. p.: 17–11. 15. p.: 26–17. 17. p.: 30–17. 22. p.: 36–28. 23. p.: 36–35. 28. p.: 44–40. 29. p.: 46–46. 33. p.: 54–51. 36. p.: 63–51. 39. p.: 67–51
Kipontozódott: Horváth L. (39. p.), Kvederaviciute (39. p.)
Völgyi Péter:
– Nagyon rosszul dobtunk, ami nem annyira az ellenfél jó védekezésének köszönhető – mi nem kaptuk el igazán a fonalat. Óriási erőfeszítések árán jöttünk vissza nagyobb hátrányból a harmadik negyed végén, ám utána az ellenfél zónája kifogott rajtunk. Hiányzott egy-két ember a rotációból, a kispadról ezúttal nem nagyon jött a segítség.

A csoport harmadik tagja, a francia Lille szabadnapos volt.