Női kosár: válogatottunk simán legyőzte Ausztriát

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2014.06.28. 20:12
A magyar női kosárlabda-válogatott 32 pontos győzelmet aratott szombaton az osztrák csapat ellen a szombathelyi felkészülési mérkőzésen.

A jövő évi Európa-bajnokságon a románokkal együtt házigazda magyarok vasárnap 15 órától ismét megmérkőznek az osztrákokkal Szombathelyen.

NŐI KOSÁRLABDA, FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Szombathely,
100 néző. V: Cziffra, Jakab, Tőzsér
MAGYARORSZÁG–AUSZTRIA 86–54 (18–11, 23–14, 25–19, 20–10)
Magyarország: Czank 5, Honti, LAKLÓTH 10/3, VAJDA 17/6, HORTI 13. Csere: Varga Zs. 7, BOZÓKI 12, Bálint 4, Őri 8/6, Ruják N. 2, Sarok, Simon Zs. 8. Szövetségi kapitány: Farkas Sándor
Ausztria: KOIZOR 13/9, Köppl 5, Plank 9/3, Schicher 5, Kadensky 1. Csere: TAKÁCS 12, De Leeuv, Jurhar, Vachler 1, Kampitsch, Fuchs-Robetin 2, Pöcksteiner 6/6. Szövetségi kapitány: Mike Kress
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–5. 7. p.: 14–5. 17. p.: 36–19. 23. p.: 48–25. 33. p.: 70–50. 38. p.: 81–52
Kipontozódott: Bozóki (36. p.)
Farkas Sándor:
– Több pozitívuma is van ennek a mérkőzésnek. Egyrészt győzni mindig jó, bárki is az ellenfél. Másrészt úgy gondolom, hogy valamennyi játékosom megfelelő időt tölthetett ma a pályán. Harmadrészt az is nagyon lényeges, hogy megismerkedhettünk egy kicsit azzal az Aréna Savariával, ami valószínűleg otthont ad majd a jövő évi hazai rendezésű női kosárlabda Európa-bajnokság több mérkőzésének is.
Mike Kress: – Elégedett vagyok a csapatommal, már csak azért is, mert ez volt az első felkészülési mérkőzésünk. Nagy volt a fizikális különbség az ellenfelünk javára, de ettől függetlenül, ez számunkra egy igen jó lehetőség volt. Hasznos volt a számunkra, hogy a magyarok sokat változtatták a mérkőzés közben a támadójátékukat, és a védekezésüket is, mert ezekre nekünk folyamatosan reagálnunk kellett.