Női kosár: ezúttal szorosabb, mégis sima siker Ausztria ellen

2014.06.29. 17:18
Az első negyedben megszerzett előnyét a folytatásban tovább növelte a magyar válogatott (Fotó: Korponai Tamás)
A magyar női kosárlabda-válogatott a szombati 32 pontos siker után vasárnap 14-gyel győzte le Ausztriát Szombathelyen.

NŐI KOSÁRLABDA
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
MAGYARORSZÁG–AUSZTRIA 75–61
(25–18, 15–14, 15–11, 20–18)
Szombathely, 80néző.V:Kapitány, Farkas, Söjtöry
MAGYARORSZÁG: Honti6, CZANK 11/3, Laklóth3/3,VAJDA13/6, HORTI14. Csere:Varga Zsó.6,Mansaré2,Ruják3,SAROK8,Őri1,Rasheed4, Bálint,Zele4. Szövetségi kapitány:Farkas Sándor
AUSZTRIA: KOIZOR17/6, Takács 2, PLANK 12, Schicher6, Jurhar2. Csere:Bachler2,Kampitsch2,Kadensky3, Köppl7/3,Pöcksteiner, Fuchs-Robetin2, De Leeuw6. Szövetségi kapitány:Mike Kress
Az eredmény alakulása:
2. perc:0–6.4. p.:7–6.7. p.:14–16.13. p.:27–20.16. p.: 29–28.20. p.:38–32.23. p.:47–34.27. p.:53–35.31. p.:55–43.34. p.:63–50.38. p.: 69–55
Farkas Sándor:– A nyári program, a hathetes felkészülés utolsó napja ez a mostani, ez bizony nagyon érződött a csapaton, és rányomta a bélyegét az egész mérkőzésre.
Mike Kress:– Ahhoz képest, hogy két nap alatt a második meccsünk volt, jól jöttünk ki belőle. A szombati vereség után kitűzött céljaink zömét elértük, nyolcvan pont alatt tartottuk a magyarokat, és mi hatvan fölé jutottunk, emellett megnyertük a lepattanóharcot. Remekül éreztük magunkat Szombathelyen, elsőrangú vendéglátást kaptunk, amiért jár a köszönet a házigazdának.